Ukrep bo začel veljati prihodnje leto, saj so kmetje letos že škropili koruzo.
Uporaba atrazina pa je sicer v Sloveniji že v velikem obsegu prepovedana. Na pobudo urada za kemikalije je bila v uredbo o prepovedi ali omejitvi prometa oz. uporabe fitofarmacevtskih sredstev, ki vsebujejo določene aktivne snovi, vnesena razširitev prepovedi že pred dvema letoma.
Poleg prepovedi prometa in uporabe večkomponentnih pripravkov z atrazinom na varstvenih pasovih vodnih virov, je bila tako uporaba prepovedana tudi na območjih, kjer je po podatkih spremljanja ostankov pesticidov v pitni vodi in virih pitne vode, izvirih, podtalnici in v tleh, presežena mejna vrednost atrazina oziroma njegovih metabolitov ter razgradnih in rekreacijskih produktov.
Obremenitve podzemnih voda z zasledovanimi fitofarmacevtskimi sredstvi so se sicer bistveno zmanjšale, je razvidno iz študije Inštituta za varstvo okolja pri Zavodu za zdravstveno varstvo Maribor. Toda vrednosti za atrazin ponekod še vedno presegajo evropsko mejno vrednost, ki je 0,1 mikrograma aktivne snovi na liter vode. Po pravilniku o zdravstveni ustreznosti pitne vode bo ta mejna vrednost v Sloveniji začela veljati s 1. januarjem 2003.