Koprski kriminalisti so v zvezi z delovanjem občinske uprave zaslišali skoraj vse vodilne delavce in strokovnjake MOK, na občini pa menijo, da gre za poskus diskreditacije. Popovič je prepričan, da so šli predaleč, saj delo na občini ne more potekati normalno, če ga vsak dan prekinjajo kriminalisti.
Pogovori se nanašajo na delo občinske uprave v letošnjem letu, kriminalisti pa po županovih besedah iščejo povezavo z njim. "Vse, ki so jih poklicali na zaslišanje, so vprašali, ali sem jih jaz napeljal k njihovim odločitvam," je povedal. Čudno se mu zdi tudi, da računsko sodišče preiskuje delo koprske občinske uprave le od 1. januarja 2003, saj običajno preiskujejo delo preteklega leta.
Popovič je komentiral tudi odločitev vrhovnega sodišča, ki je v ponedeljek zavrnilo zahtevo njegovega odvetnika Francija Matoza za prenos pristojnosti s koprskega na drugo sodišče. Nad odločitvijo je razočaran, saj je pričakoval, da bo vrhovno sodišče njegovi zahtevi ugodilo na podlagi "spektakularnega priprtja" in razlogov zanj. Ob tem je tudi spomnil, da je samo vrhovno sodišče odločilo, da je bil neutemeljeno pridržan. "Koprskemu sodišču, policiji in tožilstvu ne zaupam, vendar sem prepričan, da se bo izkazala pravica," je poudaril Popovič.
Policija zanika očitke
Obtožbe koprskega župana, da kriminalisti zavirajo normalno delo koprske občinske uprave, je predstavnik za stike z javnostmi na PU Koper Vojko Živec zanikal in povedal, da kriminalisti pri zbiranju obvestil delujejo v skladu s pooblastili iz kazenskega zakonika. Glede očitkov o oviranju pa je pojasnil, da gre za zelo obsežno dokumentacijo, zato se temu, če je res tako, ne morejo izogniti.