Izvenobravnavni senat Okrožnega sodišča v Celju je danes potrdil pripor za pet oseb, prijetih v aretacijah prejšnji teden, je povedal podpredsednik sodišča Milko Škoberne. Štiri osebe so priprte zaradi suma prekupčevanja s kokainom, ena pa zaradi suma prekupčevanja z marihuano.

Kot je znano, je bila v obsežni akciji koroških kriminalistov in policistov, ki so jim pomagali tudi drugi policisti na območju ljubljanske, celjske in slovenjgraške policijske uprave, odvzeta prostost več osebam, pridržanih pa je bilo pet oseb. Doslej so policisti podali šest kazenskih ovadb zoper 13 osumljencev, najverjetneje pa bodo podali še vsaj tri kazenske ovadbe zoper šest osumljencev.
Policisti so opravili številne hišne in osebne preiskave ter več ogledov krajev kaznivih dejanj. Pri tem so zasegli 13 kilogramov marihuane, okoli kilogram kokaina, manjšo količino sintetičnih drog, en kos orožja, večje vsote denarja ter druge predmete, ki bodo služili kot dokaz v nadaljnjem kazenskem postopku.
Predkazenski postopek sicer usmerjata državni tožilki z okrožnih državnih tožilstev v Slovenj Gradcu in v Celju.