Slovenija

Prašičerejci znova grozijo z zaprtjem mejnih prehodov

Ptuj, 14. 05. 1999 20.54 1 min branja 0

image (28)

Slovenski rejci prašičev so na današnji skupščini Zveze združenj prašičerejcev Slovenije na Ptuju vnovič zagrozili z zaprtjem mejnih prehodov, kajti slovenska vlada je doslej uresničila le enega izmed marca dogovorjenih ukrepov za rešitev krize, v kateri se je znašla ta kmetijska panoga.

Kot je poročal Radio Slovenija, rejci zahtevajo srečanje z ministrom za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Cirilom Smrkoljem in podpredsednikom vlade Marjanom Podobnikom. Sestali naj bi se v ponedeljek dopoldne. Če vlada ne bo ugodila njihovim zahtevam, pa bodo rejci uresničili že marca napovedano zaporo najbolj prometnih mejnih prehodov, kot skrajni ukrep pa napovedujejo, da bodo prašiče spustili na travnike ali pa jih s pomočjo lovcev in policije pokončali.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763