
"Njegovo prošnjo smo sprejeli in jo skladno s statutom Elektra Ljubljana poslali ustanovitelju v sprejem," je po koncu izredne seje povedal predsednik nadzornega sveta Đorđe Žebeljan.
Do sprejema prošnje s strani vlade bo Vincenc Janša še opravljal svoje delo s polnimi pooblastili. Prvi mož Elektra Ljubljana je dejal, da je bila odločitev "osebne narave", kot je pojasnil, naj bi šlo za osebne in zdravstvene razloge. Ob tem Janša poudarja, da ima čisto vest, ter da ne odstopa zaradi očitkov nadzornikov ali študije, ki je dokazala kršenje.
Pogodba o zaposlitvi je bila kršena
Na seji so bili nadzorniki seznanjeni s pravnim mnenjem inštituta za javno upravo. "S formalnega vidika je bila pogodba o zaposlitvi kršena," je dejal Žebeljan in dodal, da pa glede na podana dejstva v tem primeru ne gre za kršitev po 250. členu zakona o gospodarskih družbah - v skladu z njim lahko nadzorni svet odpokliče posameznega člana uprave oziroma predsednika, če ugotovi, da huje krši obveznosti oziroma da ni sposoben voditi poslov, oziroma ga razreši, če mu skupščina izreče nezaupnico -, kar bi zahtevalo strožja ukrepanja.
Janši pripada odpravnina
Kot je povedal Janša, mu po individualni pogodbi o zaposlitvi pripada odpravnina v višini šestih mesečnih plač. Njegova plača znaša 90 odstotkov plače resornega ministra. Žebeljan je dejal, da bo stvar točno znana, ko bo sklep vlade sprejet, upoštevali pa naj bi vsa določila pogodbe in zakona.
Na vprašanje, kdaj bodo izvedli razpis za novega predsednika uprave, je Žebeljan odgovoril, da je to odvisno od tega, kdaj bo vlada sprejela odločitev. "Družba potrebuje upravo, zato bo ta stvar izvedena čim prej."