Slovenija

Predstavili transmisijski elektronski mikroskop

Ljubljana, 20. 01. 2000 08.42 1 min branja 0

image (28)

V biološkem središču v Ljubljani so predstavili transmisijski elektronski mikroskop z digitalno Bioscan kamero in sistemom za analizo slike. Mikroskop sta s pomočjo MZT ter kmetijskega ministrstva s sredstvi programa PHARE kupila oddelek za biologijo biotehniške fakultete in nacionalni inštitut za biologijo.

Mikroskop bo namenjen za raziskovalno delo in izobraževanje študentov v biologiji, mikrobiologiji in biotehnologiji ter rutinskim preiskavam - določanju virusov in mikroorganizmov, povzročiteljev bolezni rastlin. Udeležence predstavitve je pozdravil minister za znanost in tehnologijo Lojze Marinček, saj je MZT ključni sofinancer mikroskopa in ustanovitelj instrumentalnega centra Planta, v okviru katerega mikroskop deluje.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763