''Poslanci SDS in SNS smo v ponedeljek, 10. maja, po izčrpanju vseh parlamentarnih možnosti in zavrnitvi vseh naših predlogov vložili zahtevo za razpis naknadnega zakonodajnega referenduma glede Zakona o upravljanju kapitalskih naložb, ki bi ga izvedli sočasno z lokalnimi volitvami. V zahtevi smo podrobno obrazložili razloge, najpomembnejši pa je, da je zakon škodljiv in da pod krinko prilagajanja zahtevam Organizacije za ekonomsko sodelovanje in razvoj (OECD) omogoča netransparentno razprodajo državnega premoženja, ki se bo odvijala v krogu ozke skupine posameznikov. Vlada bo vključena pri prodajah s soglasjem šele pri vrednostih, ki bodo presegale 20 milijonov evrov!'' ugotavlja poslanec SDS Zvone Černač.
Včeraj pa so poslanci SNS podpise umaknili. ''Predsednik vlade Borut Pahor je včeraj v Lipici baje izjavil, da je govoril s predsednikom SNS Zmagom Jelinčičem Plemenitim in da sta se dogovorila za umik njihove podpore k navedeni zahtevi za referendum.'' Černač zdaj vlado oziroma premierja Pahorja sprašuje, ali se je šalil. "Če pa se niste šalili, vas sprašujem, ali se pri svojem delu poslužujete enakih metod, kot ste jih očitali odstopljenemu ministru za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano?'' Prosi za ''iskren odgovor, saj je zaradi takih ravnanj zaupanje ljudi v predstavnike oblasti in državne institucije iz dneva v dan manjše in vzbuja občutek, da postajajo posamezni nosilci oblasti samo orodje v rokah najbolj vplivnih političnih oziroma gospodarskih veljakov''.
Jelinčič pričakuje popravke
Po Jelinčičevih besedah so podpise umaknili, ''ker bi koalicija, če bi referendum uspel, opoziciji obesila odgovornost za morebitne napake. Mislim, da je smiselno, da se vpraša gospoda Pahorja, kdaj bo pripravljen se usesti skupaj z opozicijo in popraviti zakon, da bo dober in da se preprečijo morebitne zlorabe in morebitne napake pri njegovi uporabi.'' Pričakuje, da bo premier Pahor sestanek sklical v kar se da kratkem času, "kajti tudi v opoziciji imamo kakšne pametne ideje."
Zanikal je navedbe, da so podpise umaknili zaradi pritiskov. "Šlo je predvsem za posvete z določenimi gospodarstveniki, ki so rekli, da je treba biti pri tej zadevi bolj pazljiv in predvsem previden." Na vprašanje, ali se torej ne strinja s trditvijo, da bo zakon omogočal razprodajo javnega premoženja, pa je odgovoril, da bi lahko omogočil, da nemške železnice odkupijo del slovenskih, kar je edino pravilno. "Res pa je, da v kolikor bo prišlo do pretirane prodaje, smo pa proti temu.''
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.