V občini Šempeter-Vrtojba so pozvali organizatorje in najemodajalce prostorov, kjer takšne prireditve potekajo, naj tovrstnih zabav na območju njihove občine ne prirejajo, pozvali pa so tudi ministrstvo za notranje zadeve, naj prične s postopkom spremembe zakona o lokalnih skupnostih, tako da bi lokalne skupnosti vplivale na izdajo dovoljenj za posamezne prireditve. Dominik Soban iz občne Šempeter-Vrtojba je še povedal, da so ministrstvo za zdravje pozvali, naj po vsej Sloveniji prepove tovrstne zabave, tako kot je to v nekaterih drugih državah Evropske unije.
Mladi v Novi Gorici in Šempetru ideji niso preveč naklonjeni. Premalo je zabave zanje, pravijo, vse kar se dogaja, so rave-partyji. Nekateri pa vidijo dobro plat morebitne prepovedi v tem, da bo zaradi tega morda manj smrti zaradi uživanja ekstazija.
Policisti na rejvih posredujejo v primerih, ko gre za kršitev javnega reda in miru, če redarska služba tega ne more zagotoviti. V primeru preprodaje drog pa drogo zasežejo in ukrepajo na osnovi ugotovitve ali gre za prekršek ali kaznivo dejanje. Na vprašanje, kakšni bodo ukrepi policije na prihodnjih rejv partijih, je Dean Božnik, s policijske uprave Nova Gorica dejal: "Policija bo opravljala svoje delo tako kot doslej, po zakonu o javnih shodih in zakonu prekrških." Tako organizatorji kot predstavniki oblasti se zavedajo, da na tovrstnih zabavah večina obiskovalcev posega po nevarnih in prepovedanih drogah. Verjetno pa so zaslužki tako visoki, da na posledice ne mislijo.