
Hrvaška zdravstvena inšpekcija med pregledom v zagrebški bolnišnici za plučne bolezni sicer ni našla razlogov, zakaj bi infuzijske sisteme morali umakniti iz uporabe, vendar se je zdravstveno ministrstvo za ta korak odločilo zaradi preventivnih razlogov. Poudarili so, da količina mehurčkov, nastalih v ceveh, ne bi mogla smrtno ogroziti bolnika. Kljub temu pa razlog nastajanja mehurčkov še ni znan.
S hrvaškega ministrstva za zdravstvo so sporočili, da sisteme za infuzijo Tovarne igel Kobarid uporabljajo le nekatere hrvaške bolnice, sicer pa so na tržišču že 15 let. Poleg tega ni zanemarljiv niti podatek, da so slovenski sistemi za infuzijo eni najcenejših na Hrvaškem.

O domnevni napaki v podjetju Tik iz Kobarida, kjer izdelujejo omenjene infuzijske sisteme, niso hoteli govoriti. Vse kar je vodstvo povedalo je, da nimajo nobenih uradnih informacij s Hrvaške. O dogodku vedo le toliko, kolikor so izvedeli iz medijev. Direktorica podjetja je dodala, da izdelka v njihovem prodajnem programu ni že pol leta, prav tako po njenem mnenju ni razlogov za skrb.