Slovenija

Prestolonaslednik v srbski predvolilni kampanji?

Beograd, 22. 04. 2000 17.01 1 min branja 0

image (28)

Predsednik Demokratske stranke Zoran Đinđić je za beograjski Blic povedal, da bo jugoslovanski prestolonaslednik Aleksandar Karadjordjević neposredno vključen v predvolilno kampanjo srbske opozicije.

Tak sklep naj bi vsebovala deklaracija, ki naj bi jo podpisali ob koncu drugega dne srečanja predstavnikov srbske opozicije, srbske pravoslavne Cerkve in srbske diaspore blizu Aten, ki ga je priredil prestolonaslednik Aleksandar. Đinđić je posebej izpostavil navzočnost predstavnikov srbske Cerkve, ki naj bi bila porok, da bodo vsi udeleženci srečanja spoštovali dogovorjeno, v novem sistemu pa naj bi imela vlogo nekakšne nadzornice.

Beograjski zasebni časniki pišejo, da so na srečanju, na katerem naj bi bilo 90 udeležencev, predsedniki vseh pomembnih opozicijskih strank v Srbiji, izjema je vodja SPO Vuk Drašković. Ta je v Grčijo poslal svojega ''odposlanca'', beograjskega župana Vojislava Mihailovića, ki je prestolonasledniku vročil Draškovićevo vabilo, naj se preseli v Beograd. Aleksandar Karadjordjević, ki je podjetnik v Veliki Britaniji, ni naravnost odgovoril na to vabilo. Govoreč o svoji vlogi v Srbiji je povedal, da je zdaj pomembno ''kronati demokracijo'', preporod in obnova pa naj bi se začela, ko bo odstranjena sedanja oblast v Beogradu.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469