Direktorica Študentskih domov v Ljubljani Ksenija Preželj je znova izredno slabe volje. Potem, ko smo minuli teden poročali, da so študentske sobe v novih domovih na Litostrojski ulici v Ljubljani končno predali upravniku, se je znova zapletlo. Najprej so morali v boju zoper bakterijo legionela, ki se rada pojavlja v ceveh s postano sanitarno vodo, opraviti razkuževalno akcijo pod delovnim naslovom 'klorni šok', zdaj pa so naleteli na novo oviro, imenovano 'ključavničarski šok'.
Študentski domovi odprtih vrat
Tokrat so problem ključi sob, ki jih ob predaji študentskih domov minuli teden ni bilo oziroma naj bi "izginili". Študenti se lahko, kljub obetom, da naj bi se v sobe pričeli seliti v začetku februarja, znova obrišejo pod nosom.
Ko smo direktorico Študentskih domov vprašali, kako je lahko prevzela študentske domove brez ključev, je povedala, da so dobili le ključe od glavnih vrat, kjer so tudi zamenjali ključavnico, sicer pa so bile med predajo sobe odprte. "V zapisniku piše, da ključev za 216 sob ni bilo, podala pa sem tudi kazensko ovadbo zaradi odtujitve ključev," je povedala Prežljeva.
Kdo se norčuje iz koga?
Ker pa policijsko-sodni mlini pri nas meljejo izredno počasi, študenti pa imajo 'nategovanj' z vselitvami v litostrojske študentske domove že vrh glave, se bo uprava Študentskih domov podala v akcijo, imenovano 'sistem ključev'.
Ko smo Prežljevo vprašali, za kaj pri tej akciji gre, nam je zlovoljno odvrnila, da nam tega ne misli pojasnjevati in da naj se za razlago obrnemo na LIZ Inženiring, ki je vodil nadzor gradnje. Sicer pa o celotni zadevi najraje ne bi več dajala izjav, pravi direktorica Študentskih domov, saj se po njenih besedah "že vsi norčujejo iz nas".
Vodja projekta pri LIZ inženiringu Janez Sitar pravi, da jim je predstavnica Gradisa ob primopredaji povedala, da "ne ve, kje so ključi", čeprav naj bi jih sama prevzela. Ko se je pozanimal, kako bi prišli do ključev, jih je predstavnica Gradisa napotila na svojega direktorja, je povedal Sitar.
Projekt, imenovan 'sistem ključev'
Neuradno smo izvedeli, da bodo Študentski domovi zdaj na lastne stroške pripravili nov načrt sistema ključev, za projekt pa naj bi plačali okrog 23 tisoč evrov. Toliko naj bi stal načrt zamenjave cilindrov in nakup novih ključev za 216 sob.
Kot je znano, so popolnoma novi in v celoti dograjeni litostrojski domovi s 406 ležišči, vredni okrog 8,5 milijarde nekdanjih tolarjev, že več kot leto dni samevali zaradi sodnega spora med podjetjem Gradis skupina G in ministrstvom za visoko šolstvo. Gradis namreč zahteva dodatno plačilo za dela, ki po trditvah ministrstva niso del pogodbe na ključ.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.