Slovenija

Prihajajo močan veter, nalivi in za 15 stopinj nižje temperature

Ljubljana, 10. 05. 2026 16.41 pred 30 dnevi 1 min branja 38

Torkovo jutro je s seboj prineslo slano

Če smo v nedeljo še namerili med 20 in 25 stopinj Celzija, bo že kmalu povsem drugače. V ponedeljek bo še toplo, a deževno, v torek pa nas bo zajela hladna fronta z močnim severnim vetrom in nevihtami. Občutno se bo ohladilo, spustila se bo tudi meja sneženja napovedujejo vremenoslovci.

Danes zvečer in ponoči bo v večjem delu Slovenije oblačno. Proti vzhodu bo še nekaj jasnine, saj bo pihal jugozahodnik. Na zahodu bodo nastajale plohe in tudi kakšna nevihta. 

V ponedeljek bo na zahodu in deloma v osrednjih krajih večinoma oblačno s plohami in nevihtami. Te se bodo sredi dneva in popoldne širile proti vzhodu, kjer pa bodo tudi še sončna obdobja. Jugozahodnik se bo okrepil. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 22 stopinj Celzija, napovedujejo na Agenciji RS za okolje (Arso).

Prihaja ohladitev

V noči na torek nas bo prešla hladna fronta, občutno se bo ohladilo. Temperature se bodo gibale med 4 in 12 stopinj Celzija. Dopoldne bo še oblačno s plohami in nevihtami. Prehodno bo zapihal okrepljen severni veter, na Primorskem zmerna burja. Meja sneženja se bo postopno spustila do nadmorske višine okoli 1000 metrov. Arso je celotno državo v ponedeljek in torek obarval rumeno, kar pomeni večjo previdnost. 

Popoldne se bo od severozahoda začelo jasniti.

V sredo bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo in hladnim jutrom. V zatišnih legah bo zjutraj možna slana, še opozarjajo vremenoslovci.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI38

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Betuul
10. 05. 2026 21.58
To vse drži kar prihaja nad nas ta teden!? In ni pa prav to; da so prenehale toplarne s kurilno sezono in je v stanovanjih mrzlo??! Letni časi so se spremenili in zima-pomlad se je podaljšala za skoraj dva meseca od prejšnih rednih letnih časov??! In to bi morale Toplarne upoštevati??! Tako upravniki poberejo več denarja, ker za čas nekurjenja, stanovalcem dvigujejo rezervni sklad??!
txoxnxy
10. 05. 2026 21.57
Pratika je zskon . Za sto let zna napovedat vreme za razliko od naših vremenarjev ki še za nazaj ne vedo kakšno je bilo .
Uporabnik1854475
10. 05. 2026 20.52
Vreme tak k naša politika...kakor veter potegne
Chrome
10. 05. 2026 20.00
Držim se načela nič nas ne sme presenetiti 😂
Peni Stojanović
10. 05. 2026 19.24
se pravi v sredo pa toca
JanezNovak13
10. 05. 2026 21.36
V četrtek pa smučanje na Krvavcu.
periot22
10. 05. 2026 19.17
Prihaja konec sveta so rekli globalisti!!!!!!!
Rde?a pesa in hren
10. 05. 2026 19.07
Vrhunsko, narava ne pozna holoba, JJ, stevota.... nobenga, narvadnega smrtnika ali onega, ki se ima za neka, pozna samo sebe. In prav je tako.
zajfa
10. 05. 2026 19.10
Ne proda se za male pare.
slayer2
10. 05. 2026 19.07
Bla,bla,bla!!!
Slavko BabIč
10. 05. 2026 18.55
Začetek jufkine vlade že naravne katastrofe!
Prelepa Soča
10. 05. 2026 19.11
Slavko, zdravnik te vabi, znova in znova, zakaj si tako trmast in ga ne obiščeš, mnogo bolje se boš počutil v glavi, preganjavica bo minila.... sicer pa več časa preživi v naravi, tudi to pomaga pri tvojih simptomih, oz. psihosomatskih obolenjih... moj znanec je imel enake popadke, kot ti, pa mu je moj nasvet pomagal, sedaj nič več ne bluzi, pač pa ves prosti čas preživi v naravi + 1x mesečno psiholog.
Slavko BabIč
10. 05. 2026 19.16
Kakšne imaš ti probleme sfejča, ki delaš sramoto Soči?
Rainbow warrior
10. 05. 2026 21.06
Saj smo imeli tudi pod Golobom naravne katastrofe npr. poplave na Koroškem.
DKR
10. 05. 2026 21.50
Bravo, Slavkec, bravo,.......povolilna travma je huda reč, kaj ne ? No, v času pernatega bleferja smo imel največje poplave v Sloveniji, skratka imeli smo največjo katastrofo. To je pač logika beba.vih levakov.
DAEMONIUM
10. 05. 2026 18.54
in točno v tem času mi je lani mraz likvidiral kumare, paprike da so bile kot bi rekel Šarec zacvikane in avgusta si lahko videl plod paprike ali kumare, ki je bil večji od rastline same😱🤔😭
Prototip
10. 05. 2026 18.44
Lepo,,zato imam pa celo leto zimske gume gor,,če slučajno avgusta zapade kaj snega,,,,,,
Eksiflajs96
10. 05. 2026 18.16
Bo vsaj konkretno zalilo kmetom da bo kej raslo, ker je obupna susa..
Emyy
10. 05. 2026 18.03
Bodo presenečeni na DARSu?
Prototip
10. 05. 2026 18.49
Presenečeni bi bili,če bi folk nehal kupovat vinjete,pa se začel vozit po lokalnih cestah,,itak bi bilo časovno isto,,,
zajfa
10. 05. 2026 17.58
Kaj bomo pa zdej. Bo treba doma sedet, žret torte in igrat igrice. Katastrofa.
a komentarje pri policistu ste pa kr ugasnal, ker je pisalo da ga ni zastojn, da je ogromno policajev skorumpiranih
Watcherman
10. 05. 2026 17.37
Bo spet umetno ustvarjeno phahaha?.Lp
bandit1
10. 05. 2026 17.31
A delovišča na AC bo tudi odplaknilo? In potem aneks na aneks, na aneks....
krjola
10. 05. 2026 17.30
končno...
Alergičen na levake
10. 05. 2026 17.29
Na Darsu jim je vseeno za letošnji in za lanski sneg ...
4krogci
10. 05. 2026 17.27
Ledeni mozje nimajo za brez veze takrga imena! Sam neee prvi v naselju morem posadit vrt in pol smo kjer smo!
galeon
10. 05. 2026 17.31
Že zdavnaj imajo brez veze tako ime. Ti pa živi v pradavnini.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758