
Po skoraj štirih tednih premora se je na Okrožnem sodišču v Murski Soboti nadaljevalo sojenje v zadevi Petek. Pred sodni senat sta stopila strokovnjak centra za forenzične preiskave pri ministrstvu za notranje zadeve in strokovnjak ljubljanske Fakultete za računalništvo in informatiko, ki sta predstavila strokovno oziroma izvedeniško mnenje o odtisih obuval na kraju kaznivega dejanja. Njuno neposredno zaslišanje je predlagalo tožilstvo.
Sporni odtisi obuval
Na murskosoboškem okrožnem sodišču je bil sicer 14. januarja poseben narok, na katerem je strokovnjak podjetja Alpina z lasersko napravo izmeril velikost stopal drugoobtoženemu Nevenu Koludroviču in tretjeobtoženemu Dragu Hojniku.
Sodišče je medtem pridobilo dodatno izvedeniško mnenje fakultete za računalništvo o odtisih obuval na kraju napada. Po zatrjevanju obrambe mnenje fakultete ne potrjuje Drašlerjevih ugotovitev. Odtisi naj bi namreč ustrezali takšni velikosti obuval, ki jih Koludrovič in Hojnik zaradi prevelikih stopal ne moreta obuti.
Matjaž Jogan s fakultete za računalništvo je to potrdil tudi na današnjem nadaljevanju sojenja, Andrej Gerjevič s Centra za forenzične preiskave pa je povedal, da na podlagi fotografij odtisov, ki so jih naredili policisti na kraju napada na novinarja Petka, ne more natančno ugotoviti, za kakšno vrsto obuvala gre, saj baza podatkov, ki jo imajo na centru za forenzične preiskave od leta 2001, takšnega odtisa ne hrani.
Sodišče pa je že 16. septembra lani zaslišalo sodnega izvedenca za odtise obuval Ervina Drašlerja, ki je potrdil, da sledi s kraja napada na Mira Petka ustrezajo velikosti obuval, ki jih lahko obujeta tako Koludrovič in Hojnik.
Tožilka Györköseva: Ne gre za neposredni očitek odvetniku
Državna tožilka Györköseva, ki je na glavni obravnavi 1. junija lani prebrala dva uradna zaznamka in predlagala zaslišanje odvetnika obtoženih Danijela Planinšca kot pričo, je sporočila, da njenega dejanja "nikakor ni možno okvalificirati kot neposredni očitek odvetniku Planinšcu in tako obvestiti javnost".

Iz omenjenih policijskih zaznamkov naj bi namreč sledilo, da naj bi Robar po telefonu obvestil kriminaliste, češ da mu za spremembo izjave, ki jo je dal policiji kot anonimna priča, neznane osebe ponujajo 40 tisoč evrov. Odvetnik Planinšec je prebrane policijske zaznamke in predlog Györköseve razumel kot očitek tožilstva, da je vpleten v poskus podkupovanja Robarja. Planinšec je kot Robarjev odvetnik na sodišču dokazoval nasprotno, zoper tožilko Györkösevo pa je vložil kazensko ovadbo in zasebno tožbo.
"Kot višja državna tožilka nisem očitala odvetniku Danijelu Planinšcu, da je Robarju v Ljubljani pokazal kovček z okrog 40 tisoč evri," je še sporočila Györköseva.
Obtoženi zanikajo vsakršno vpletenost v napad
Sojenje v zadevi Petek se je začelo 20. maja lani. Andrej Štruc, Koludrovič, Hojnik in Stanislav Vogrinec, ki jih skoraj 25 strani dolga obtožnica bremeni kaznivega dejanja poskusa umora, zanikajo vsakršno vpletenost v napad na Petka. Enako je storil tudi Puc, ki je za razliko od omenjene četverice obtožen pomoči pri kaznivem dejanju poskusa umora.