Slovenija

Na primorski avtocesti po trčenju dim iz kombija

Postojna, 11. 05. 2026 14.16 2 min branja 150

Nesreča med priključkom Razdrto in počivališčem Studenec

Na primorski avtocesti mimo Postojne proti Kopru je promet znova povečan in upočasnjen, na posameznih odsekih je zastoj tovornih vozil. Dopoldne se je zgodila nova nesreče na območju delovne zapore pri Ravbarkomandi, udeležen je bil avtobus.Popoldne se je v smeri Ljubljane zgodila prometna nesreča med priključkom Razdrto in počivališčem Studenec, trčila sta tovornjak in kombi, iz katerega se je začelo kaditi.

Po prvih podatkih Policijske uprave Koper sta popoldne med Razdrtim in počivališčem Studenec trčila kombi in tovorno vozilo. Pri tem se je začelo kaditi izpod pokrova motorja kombija, a je voznica s sopotnico požar pogasila, so sporočili s policije. Dodali so, da ogled kraja prometne nesreče še poteka.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Sprva je bila zaprta celotna avtocesta, nato vozni pas.

 

Nova nesreča v delovni zapori

Na primorski avtocesti se promet še naprej zgoščuje med Uncem in počivališčem Ravbarkomanda mimo Postojne proti Kopru. Na posameznih odsekih je zastoj tovornih vozil. 

Dopoldne se je na območju delovne zapore zgodila nova prometna nesreča. Kot so sporočili s PU Koper, je bil v nesreči udeležen avtobus s potniki, ki pa niso bili poškodovani. 

Na kraju so policisti ugotovili, da sta 40-letni voznik tovornega vozila, državljan Srbije, in 45-letni državljan Francije, voznik avtobusa, peljala po delovni zapori v koloni po desnem pasu. Pri izvozu Postojna je voznik tovornjaka ustavil, voznik avtobusa pa je zaradi prekratke varnostne razdalje trčil vanj. 

Policisti nesrečo obravnavajo kot kaznivo dejanje ogrožanja posebnih vrst javnega prometa. 

Na območju delovne zapore se je sicer v zadnjih dveh mesecih zgodilo že okoli 50 prometnih nesreč. Minuli ponedeljek se je tam prevrnil tovornjak, avtocesta pa je bila zaradi dolgotrajnega odstranjevanja posledic in neodzivnosti veterinarskih inšpektorjev zaprta kar 11 ur. 


  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI150

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

prepih
11. 05. 2026 20.23
Med C19 se je SLO nenormalno zadolžila AC so bile prazne zaradi omejitev ,v tistem času bi lahko opravili VSA taka dela in še več če bi imeli SPOSOBNE ljudi vendar se je skrbelo samo za lastni interes.
Hribovito2020
11. 05. 2026 19.11
Katastrofa, izgovor na izgovor
Hugh_Mungus
11. 05. 2026 18.57
So hoteli povečati kapaciteto in so naredili več jeze kot koristi. Najboljše bi blo en malo širši pas, pa lepo vsi 60 v eni špuri
jung
11. 05. 2026 18.46
Je bil bel dim??? Imamo novega premijeja ?? 9🙏🙏
scipio
11. 05. 2026 17.52
Plačujemo ceno in davek lastne neprilagojenosti novim razmeram. Slovenija je postala kontinentalno križišče, pa nekateri vi to hoteli ali ne. V križiščih se vozi strpno in previdno...kdor to hoče. Ostali se pobijajte.
Svetec 2021
11. 05. 2026 17.47
Spet DARS kriv ker se folk ne ve vozit🤣
Veščec
11. 05. 2026 17.36
babici,gresta na sever,pa to
medwd
11. 05. 2026 17.32
Čakamo nesrečo s smrtnim izidom. Potem se bojo zgodile spremembe.
Victoria13
11. 05. 2026 17.30
Glede kako se vozi in divja po avtocesti je še malo nesreč!!!
Wolfman
11. 05. 2026 17.27
Pa kaj ljudem na Darsu ni jasn!
2mt8
11. 05. 2026 17.24
Preveč delovišč naenkrat. Huda napaka.
VladdyDaddy
11. 05. 2026 17.31
Hkrati pa tudi ogromno nesposobnih in neodgovornih voznikov.
Enakopraven
11. 05. 2026 17.18
30 let nazaj sem hitreje prišel iz Nm do morja po stari cesti. Dvosmerni promet po betonskih ploščah... Zakaj se ne zoža delovni pas ? Ali pa naredi samo en pas vozni v vsako smer z omejitvijo 80 in brez prehitevanja. Pa seveda delo na celotni trasi v 4 izmenah z večjim številom izvajalcev...4 do 5 delovišče po par km in bo zadeva hitreje rešena. Ne pa en izvajalec celotno traso....Kitajci bi to naredili prej kot v 14 dneh celotno traso. Tu pa se pasejo in sesajo ljudi.
mertseger
11. 05. 2026 17.00
Še dobro da nisem s primorske ali štajerske
Kucel
11. 05. 2026 16.56
V desetih dnevih sem šel 5 x v Lj. in nazaj. Od tega 3 x po stari cesti. Odsek Razdrto - Vrhnika. Kaj bo naslednja poteza Darsa? Naj ukine vinjete dokler je pol ac zaprte.
Špica
11. 05. 2026 17.58
to ,da bojo ukinili vinjete ali povrnili denar se lahko samo sanja.
NeXadileC
11. 05. 2026 16.50
Odpremo stave? Jutri bo nesreča na iatem mestu?
Teleport
11. 05. 2026 16.50
Hvala golobu, da je ukinil ac policijo
NeXadileC
11. 05. 2026 16.48
Zdaj bodo vsi vedeli, kje je Studenec...
NeXadileC
11. 05. 2026 16.48
Ne moram niti brati, že vem, kje je nesreča...
yolli
11. 05. 2026 16.47
Edini razlog so objestni in prehitri vozniki... šel vwčkrat skozi gor in dol v zadnjih dneh......rešitev ima policija.....radarje v delovišča in bo stvar rešena hitro......
NeXadileC
11. 05. 2026 16.49
...tudi...
ZIPPO
11. 05. 2026 16.46
V treh izmenah NI TREBA DELATI,ker se nikamor ne mudi,imamo DOVOLJ ŠIROKE avtoceste za ves promet in tranzit......
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758