Na referendumski dan bo v Cankarjevem domu odprto tiskovno središče, kjer bo mogoče čez dan spremljati udeležbo in po zaprtju volišč tudi ugotavljanje neuradnih izidov. "Vse teče tako kot mora, mi smo pripravljeni, kakšnih posebnih zapletov tudi v nedeljo ne bi smelo biti," je ocenil predsednik RVK Anton Gašper Frantar.

Neuradni delni izidi obeh referendumov bodo znani v nedeljo pozno zvečer, v ponedeljek zvečer, 24. marca, pa bo RVK razglasila začasne uradne izide (na podlagi katerih naj bi slovenska vlada sredi tedna Severnoatlantskemu zavezništvu še pravočasno, do podpisovanja pristopnih protokolov, sporočila odločitev volivcev o vstopu v Nato). Uradni izid obeh referendumov bo sicer znan predvidoma šele 1. aprila, saj mora RVK do petka opoldne, 28. marca, čakati še na glasovnice po pošti iz tujine.
Kot je pojasnil tajnik RVK Marko Golobič, so glasovnice že natisnjene in so jih okrajne volilne komisije že prejele; glasovnice so na A5 formatu, za različna referenduma pa v različnih barvnih odtenkih. Za izvedbo nedeljskega glasovanja bo skrbelo približno 22.000 ljudi; okrajnim volilnim komisijam je že bilo nakazanih 384 milijonov tolarjev. Za izvedbo obeh referendumov je vlada sicer odobrila 620 milijonov tolarjev.
Sedež RVK bo v nedeljo v Cankarjevem domu, kjer bo, kot že omenjeno, za razliko od januarskih predhodnih zakonodajnih referendumov (o privatizaciji Slovenskih železnic in vračanju vlaganj v javno telekomunikacijsko omrežje) odprto tudi tiskovno središče. Organizator tiskovnega središča je RVK, za operativni del pa bo skrbel Urad vlade za informiranje (UVI), je pojasnil Golobič. Kot običajno se bo v nedeljo ugotavljala volilna udeležba do 11. in 16. ure, po zaprtju volišč pa bodo najprej znani izidi predčasnega glasovanja. To na sedežih okrajnih volilnih komisij poteka tri dni, od torka, 18., do vključno četrtka, 20. marca, od 9. do 17. ure.
Čeprav bodo pristojni organi po zaprtju volišč najprej ugotavljali izid referenduma o vstopu Slovenije v EU in zatem o Nato, pa bodo neuradni izidi obeh referendumov javnosti dostopni le z "dve- do triminutnim zamikom", je dejal Golobič. Na voliščih bodo namreč volilni odbori najprej ugotavljali izid glasovanja na referendumu o vstopu v EU, nato pa še o Nato. Šele ko bodo na posameznem volišču preštete vse glasovnice na obeh referendumih, bodo volilni odbori naredili zapisnike in jih posredovali 88 okrajnim volilnim komisijam na sedeže upravnih enot. Tam bodo podatke o referendumskih izidih vnašali v mrežo: spet najprej o EU, zatem o Nato. V tiskovnem središču v Cankarjevem domu in na spletnih straneh bodo tako podatki dosegljivi le z nekajminutnim časovnim zamikom, kolikor pač traja vnašanje podatkov.