V soboški bolnišnici, kjer imajo trenutno 70 zdravnikov specialistov, pričakujejo težave že na začetku stavke na oddelku za okulistiko, na otroškem oddelku in na oddelku za zdravljenje ušes, grla in nosu. Strokovni direktor Daniel Grabar zatrjuje: "Mi ne bomo zavračali bolnikov, zdravili bomo tiste, ki so že na oddelkih, sprejemali tiste, ki so že naročeni. Prve tri dni bo delo zaradi števila prisotnih zdravnikov še možno normalno izvajati, težave bodo nastopile z vsakim naslednjim dnem stavke, ko bo prisotnih vse manj zdravnikov."
V izolski bolnišnici še sestavljajo natančen urnik dela med samo stavko, točen razpored bo znan jutri zjutraj. Strokovna direktorica bolnišnice Nataša Černič Šuligoj pravi: "V času stavke bodo zagotovljeni vsi nujni pregledi, nujne operacije in posegi, delno pa bodo odpadli redni pregledi, naročeni in vse načrtovane operacije."
Tudi v Mariboru bo poskrbljeno za urgentne bolnike in nujne primere. V ambulantah bo delo teklo, kolikor bo mogoče, nemoteno. Direktor prim. Gregor Pivec: "Pri dalj časa trajajoči stavki gre pričakovati zastoje pri tistih bolnikih, ki so naročeni za neurgentne preglede in posege."
Obvestilo o stavki so prejele vse slovenske bolnišnice. Upoštevati morajo vse zahteve stavkovnega odbora, ki jim jih nalaga Fides. Konrad Kuštrin, predsednik sindikata Fides: "Ne gre za vsebinske posege sindikata v delo, ampak za poseg v obseg dela. Delali bomo štirideset ur, z dodatnih pet, deset ur, ter očitno še več kot deset dodatnih ur, če bo uvedena delovna obveznost."
Tako bodo zdravniki v torek začeli z mehko stavko, ki pa bo, tako so prepričani v sindikatu Fides, zaradi premajhnega števila zdravnikov imela enak učinek kot klasična stavka.