Prepričanih ni težko prepričati, vprašanje pa je, v katero smer razmišljajo tisti, ki se še niso cepili. Da bi jih prepričali, je vlada že pozimi za pomoč najela tudi strokovnjaka za človeško govorico Edvarda Kadiča. "Moja vloga je svetovanje koordinacijski skupini vlade na Uradu za komuniciranje."
Trenutno ga pri komunikaciji še nismo polomili, je prepričan Kadič, nizek interes na cepilnih centrih pa pripisuje dejstvu, da se ljudem cepljenje ob umirjanju epidemije še ne zdi nujno. "Tudi nasprotovanje cepljenju ima vse več vpliva," je prepričan.
Da smo s promocijo zamočili, kar nas bo drago stalo, pa je prepričan preiskovalni novinar Tomaž Modic. "Naš problem je to, da se je projekt promocije cepljenja spremenil v klientelistični posel. Žalosten rezultat tega je, da vedno manj ljudi ne zaupa zgolj vladi, ampak tudi cepljenju." Edino merilo izbire sodelavcev je bila naklonjenost vladi, je prepričan Modic. Vprašljiv se mu zdi tudi izbor medijev, v katerih je vlada cepljenje oglaševala. Izstopa oglas v brezplačniku Domovina.
"Ni jasno, po kakšnem ključu so izbrali medije, ki so dobili oglase za cepljenje," meni Modic. Kadič pa: "Gre za to, da se je nam je časovno pokrilo, da je Domovina šla v tistem času s tem brezplačnikom na dom."
Ozadje naj bi bilo izključno ekonomsko in ne politično, še pojasnjuje Kadič. Ekonomsko pa je tudi njegovo sodelovanje z vlado. "Jaz dobim na mesec zraven 1600 evrov bruto, zraven pa sta še dve postavki za spremljanje," pravi.
Po javno dostopnih podatkih je to v aprilu naneslo slabe štiri, v maju pa dobra dva tisočaka evrov.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.