Slovenija

Prvi koncert Svetovnega zbora mladih v Sloveniji

Postojna, 03. 08. 1999 16.10 1 min branja 0

image (28)

Svetovni zbor mladih (WYC), ki je konec julija pod vodstvom dveh dirigentov vadil svoj spored v Ljubljani, v zavodu sv. Stanislava, je začetek avgusta začel koncertno turnejo po Sloveniji, Italiji, Avstriji, Hrvaški in Nemčiji.

Eden najbolj uglednih vokalnih sestavov na svetu se bo z izborom pripravljenega sporeda, v katerem pa bodo tudi skladbe J. Gallusa, Damijana Močnika ter improvizacija na slovensko narodno Pa se sliš', drevi predstavil v Postojnski jami. V 92-članskem mešanem zboru so pevke in pevci iz 32 držav, stari od 17 do 26 let, med njimi tudi štirje slovenski - Nina Kompare, Barbara Kozelj, Janez Gostiša in Matjaž Prah.

WYC bo v Sloveniji nastopil še dvakrat: 10. avgusta v dvorani Union v Ljubljani in 12. avgusta v glasbeni šoli F. Korun Koželjski v Velenju; tu naj bi zbor svoj letošnji spored posnel tudi za zgoščenko.

  • Mercator - Freeon Toby Plus
  • Mercator - Sierra Freeon
  • Mercator - Mam
  • Mercator - Gillette in Venus
  • Mercator - Creme Supreme
  • Mercator - Nivea Cellular
  • Mercator - darilne garniture
  • Mercator - Palmolive
  • Mercator - Schauma
  • Mercator - Sensodyne
  • Mercator - Pampers
  • Mercator - Axe
  • Mercator Pika
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1534