Topler je izvršnemu odboru odstop ponudil zlasti zaradi neseznanjenosti z domnevnimi nepravilnostmi v poslovanju RKS. Člani odbora so razpravljali tudi o morebitnem odstopu generalnega sekretarja RKS Mirka Jeleniča in sklenili, da se, dokler napovedani revizijski postopki ne bodo končani, o njegovem odstopu, razrešitvi ali nezaupnici ne razpravlja več.
Jeleniču je bila na seji določena tudi zgornjo vsota za investicije, s katero lahko razpolaga, in sicer deset milijonov tolarjev, sprejet pa je bil tudi sklep o takojšnji vrnitvi kreditov in prepovedi nadaljnjega posojanja denarja, je po skoraj deseturni seji povedal Topler. Glavni odbor bo sejo nadaljeval v ponedeljek, 11. marca, ko bo pregledal poslovanje podjetja Slork, po končani reviziji računskega sodišča, ki bo z delom začelo v ponedeljek, 4. marca, pa bo razpravljal še o celotnem poslovanju RKS.
Kot je povedal Jelenič, je glavni odbor razpravljal tudi o rezultatih poslovanja, sprejeta so bila poročila o finančnem in materialnem poslovanju RKS za leto 2001, glavni odbor pa je dobil tudi poročila o vezavi sredstev. Jelenič, ki se ne čuti moralno odgovornega, je dejal, da je bilo preteklo delo ocenjeno kot uspešno in da s takšnim delom ugled RKS ni bil okrnjen.
Po Toplerjevem mnenju pa je RKS v tem času izgubil zaupanje in ugled, kar pa se tiče krivde, ni mogoče nikogar obsojati. Dodal je, da je bila njegova naloga kot predsednika glavnega odbora RKS predstavljanje humanitarne dejavnosti, za finance pa je odgovoren generalni sekretar, ki mora opozarjati tudi na morebitne nezakonitosti. O odločitvi glavnega odbora glede Jeleničevega odstopa je Topler dejal, da se je odbor tako odločil zaradi Jeleničevega korektnega opravljanja dela sekretarja in vidnih rezultatov, zato se bo o sklicu izredne seje, na kateri naj bi razpravljali tudi o odstopu, odločili na podlagi rezultatov revizije računskega sodišča. Topler je tudi poudaril, da za sporne kredite ni vedel in da pogodb tudi ni podpisoval. To je potrdil tudi Jelenič, ki pa je obenem dodal, da so bila ta sredstva, bodisi kot terjatve bodisi kot dolgovi, zajeta v finančnih poročilih, s katerimi pa je bil seznanjen tudi predsednik glavnega odbora RKS.
Razpravo o poslovanju podjetja Slork in sklepih skupščine Slork je glavni odbor odložil in v zvezi s tem od Jeleniča kot dosedanjega direktorja zahteval poročilo s potrebno dokumentacijo za obdobje od ustanovitve podjetja leta 1998, vključno z neodvisnimi pravnimi, finančnimi in javno upravnimi strokovnimi mnenji, ki jih bodo izvedle pooblaščene institucije in strokovnjaki na predlog glavnega odbora.