Tudi predsednik reformistične stranke Jabolko Grigorij Javlinski je izrazil prepričanje, da Putin ne bo zmagal v prvem krogu volitev in da bo potreben še drugi krog.
Nekdanji ruski voditelj Boris Jelcin je ob prihodu na volišče izrazil prepričanje, da bo Rusija tudi pod vodstvom novega predsednika še naprej izvajala reforme. Na vprašanje novinarjev, za koga bo glasoval, je Jelcin odvrnil, da upa, da se ve, koga bo podprl.
Predsednik osrednje volilne komisije Aleksander Vešnjakov pa je ocenil, da bo udeležba na današnjih volitvah visoka in da bo močno presegla 50 odstotkov, kolikor je sicer potrebno za veljavnost glasovanja.
Kakih 2000 čečenskih upornikov pa je danes od ruskih sil prevzelo nadzor nad krajem Nožaj-Jurt na jugovzhodu Čečenije, poroča agencija Interfax, sklicujoč se na ruske vojaške vire. Ti so še zatrdili, da v omenjeni kraj že prihajajo nove ruske okrepitve.