Slovenija

Ravbarjeva v Kairu

Kairo, 01. 03. 2000 15.47 1 min branja 0

image (28)

Ob obisku Kairskega sejma se je vodja slovensko vladne-gospodarske delegacije državna sekretarka na MEOR Vojka Ravbar srečala s prvo namestnico egiptovskega ministra za mednarodno ekonomsko sodelovanje Salwo Hamid. Govorili sta predvsem o pripravah na zasedanje meddržavne komisije za gospodarsko sodelovanje, na katero je slovenska stran povabila egiptovsko, beseda pa je tekla tudi o možnostih gospodarskega sodelovanja med državama, je povedala Ravbarjeva.

Državna sekretarka je omenila tudi nujnost odprtja egiptovskega veleposlaništva v Ljubljani, kjer bi si lahko gospodarstveniki olajšali postopke pri potrjevanju ustreznih dokumentov, in pa širitev sodelovanja slovenskih in egiptovskih bank, saj plačilni promet med državama trenutno poteka prek tretjih držav.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763