Slovenija

Razkrili mednarodno kriminalno združbo

Ljubljana, 27. 06. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Policisti in kriminalisti policijskih uprav Ljubljane, Maribora, Nove Gorice in Kranja so prijeli več osumljencev kriminalne združbe, ki se je ukvarjala z organizacijo ilegalnih prehodov državljanov iz republik bivše Jugoslavije in Turčije.

Policija je kriminalno združbo opazovala dlje časa
Policija je kriminalno združbo opazovala dlje časa FOTO: 24ur.com

Policisti in kriminalisti so po več mesecih raziskovanja, v katerem so bile uporabljene tudi posebne metode, pred dnevi izvedli skupno zaključno akcijo, ki je potekala po različnih krajih hkrati. V akciji, v kateri je sodelovalo več kot dvesto policistov, so izvedli več hišnih preiskav, pri tem so zasegli različen dokazni material in prijeli več osumljencev, za katere naj bi bil odrejen pripor.

Prijeti so osumljeni organiziranja ilegalnih prehodov državljanov bivše Jugoslavije in Turčije v Italijo, Veliko Britanijo in Združene države Amerike. Ilegalcem naj bi za to zaračunavali tudi do več tisoč evrov, odvisno od dolžine poti in končnega cilja, ki pa ga mnogi ilegalci sploh niso dosegli.

  • Igra Ena več
  • beep-boop figurica
  • dollhouse
  • Pandica gabby
  • kinetični pesek
  • hiša set dora
  • Squishy maker
  • vesoljska raketa
  • kimmon
  • otroci proti staršem
  • Resnica ali laž
  • Gasilsko vozilo smrkci
  • Paw patrol
  • avtobus
  • Žerjav rubblecrew