
V komisiji je sedem članov iz medicinske, ekonomske in pravne stroke, ki jih nedvomno čaka precej zahtevna naloga. Za predsednika komisije je Hojker izbral srčnega kirurga Boruta Geršaka, sestavljajo pa jo še trije kirurgi: Marko Bitenc, ki je sicer tudi predsednik zdravniške zbornice, Vasilij Cerar z ginekološke klinike in Stanko Vidmar s torakalne kirurgije. V komisiji so še ekonomist Bojan Uran, sicer poslovni direktor interne klinike, Zlata Ipavec Šmid iz pravne službe Kliničnega centra ter ekonomist Peter Požun iz oskrbovalne službe zdravstvene nege. Vsi so zaposleni v ljubljanskem Kliničnem centru.
"To so ljudje, ki imajo svojo reputacijo in izobrazbo. Pomembno je, da je komisija uravnotežena tako na strokovni kot pravni ravni. Glavna naloga komoisije bo poiskati odgovornost, glavnega krivca v kliničnem centru za sklepanje škodljive pogodbe," je povedal Hojker. Komisija naj bi do 31. marca opredelila tudi individualno odgovornost posameznikov, ki so sodelovali pri nakupu operacijskih miz.

Časa, da poiščejo krivca imajo dovolj, meni Hojker. Člani komisije, pa zazdaj o svojih pričakovanjih ne želijo govoriti. Več bodo povedali prihodnji teden, ko se bodo tudi prvič sestali. Komisija si bo lahko sicer pri ugotavljanju odgovornosti za posel desetletja pomagala z dosedanjimi poročili in zbranim materialom. "Vsi zaposleni so zadolženi, da sodelujejo s to komisijo, imeli bodo dostop do vseh informacij povezanih s to pogodbo," je povedal Hojker.
Zahteva za preiskavo zoper pet vodilnih v KC
Namestnik generalne državne tožilke Franc Mazi je v zvezi s preiskavo o nakupu operacijskih miz v Kliničnem centru povedal, da je pristojni okrožni državni tožilec že pripravil zahtevo za preiskavo zoper pet vodilnih oseb v KC. Omenjeni so osumljeni zlorabe položaja, napeljevanja k temu dejanju ter ponarejanja poslovnih listin. Predkazenski postopek je po Mazijevih besedah končan, policija je vložila ovadbe, naslednji teden pa bo zahteva okrožnega tožilca vložena na Okrožno sodišče v Ljubljani.
Miklavčič odstopa po petih mesecih

Generalni direktor Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije Borut Miklavčič je ministru za zdravje poslal prošnjo za razrešitev s položaja predsednika sveta KC.
Miklavčič je pojasnil, da se je za razrešitev odločil zaradi preobremenjenosti, pa tudi zaradi morebitne kolizije interesov, ki bi utegnila izhajati iz združitve obeh funkcij. Ministra je tudi prosil, da do prihodnje seje sveta KC poišče osebo, ki bo namesto njega opravljala funkcijo predsednika sveta zavoda. Prihodnjo sejo pa bo še sklical in vodil sam.
Kot so povedali v KC, novega predsednika sveta zavoda volijo njegovi člani na predlog ministra za zdravje oziroma vlade kot ustanovitelja, ki predsednika sveta predlaga izmed članov, zastopnikov ustanovitelja. Če pa bi se Miklavčič odločil odstopiti tudi kot član sveta, bo potrebno izbrati tudi novega člana, ki ga bo v svetu nadomestil.