Ker so policisti v Kranju o neprimernih bivalnih pogojih obvestili sindikat, sindikat pa je tudi vodil posamezne aktivnosti, so v Policijskem sindikatu Podravje prepričani, da je bilo izraženo le nezadovoljstvo s pogoji nastanitve. V zvezi z ukrepi generalnega direktorja policije Marka Pogorevca, ki je z direktorjema celjske in mariborske policijske uprave (PU) "opravil resen opozorilni razgovor in jima pokazal rumeni karton", uvedel pa je tudi izredni nadzor nad področjem vodenja PU, so v sindikatu zapisali, da od rumenega kartona ni daleč do rdečega, sploh pa če veš, da te čaka izredni nadzor, zato Pogorevcu svetujejo, naj bo previden pri nadaljnjih ukrepih.

Žuganje vrha policije s številnimi izrednimi nadzori po prepričanju omenjenega sindikata kaže, da vrh policije ni imel v rokah vseh niti ob organizaciji predsedniškega varovanja, kar potrjuje veliko verjetnost, da je prišlo do napake v kranjski vojašnici. "V kolikor bi vrh policije imel vse v rokah, ne bi potreboval več kot deset dni, da se zbere in opravi rekonstrukcijo dogajanja".
V PS Podravje so še zapisali, da gre v tem primeru za izrazito "krizo vodenja oziroma odsotnost vodenja". V kolikor se generalni direktor policije ne čuti dolžnega in pristojnega, da pride med policiste reševat delovne zaplete in da jih rešuje v kritičnih trenutkih, potem so po njihovem mnenju odveč tudi protokolarni in medijsko podprti obiski policistov ob praznikih, novem letu in na sploh takrat, ko je vse v najlepšem redu.