Slovenija

Rdeči križ Maribor: pomoč prejema vsak šesti prebivalec

Maribor, 19. 05. 2026 20.27 pred 22 dnevi 1 min branja 20

thumbnail

Energetska kriza, dražja hrana in višji življenjski stroški ljudi na socialnem robu potiskajo še globlje v stisko. Na območju, ki ga pokriva Rdeči križ Maribor, pomoč v različnih oblikah prejema približno 30.000 ljudi oziroma vsak šesti prebivalec. Toda prehranski paketi niso dovolj, da bi ljudem pomagali iz začaranega kroga, opozarjajo v Rdečem križu.

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI20

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Smuuki
20. 05. 2026 19.16
Če poslušaš lažnjivo burek koalicijo se hvalijo da nam cel svet zavida. Mine nekaj dni v drugem največjem mestu vsak 6 berači. Dejstva si taka da burek koalicija za 20 milijard novega kredita proizvede revščino. Kje pa je zdaj ta denar plus denar zbran od davkov? Kje pa je ta denar končal? Pred primopredajo poslov novi vladi morajo odhajajoči pojasniti kam so skrili denar
zmerni pesimist
20. 05. 2026 15.00
Nekateri komentatorji so pa hujš kot Vanga
flojdi
20. 05. 2026 14.27
??je vsak 6i brez sihta ali v penziji
JApajaDAja
20. 05. 2026 11.56
slo nas je vsak dan manj,revščina raste, stanovanj zmanjkuje, zdravnikov in sodnikov tudi, delovna mesta nezasedena.....vzrok je....?
kapljač1
20. 05. 2026 09.37
Vsak šesti "Pohorc" rabi pomoč . Na volitve gredo slabo, pa še takrat volijo cerkveneno desne, tak narod tudi nima boljše izbire . Sam ne jamrat .
Prelepa Soča
20. 05. 2026 09.23
Naj že 1x napišejo, koliko od teh ljudi, ki prejemajo pomoč, je Slovencev. Kdor ima voljo in čas, naj se za nekaj ur postavi pri vhodu v katerokoli tako ustanovo in opazuje ljudi, ki fehtajo. Slovencev ni med njimi.
Jezna Jasna
20. 05. 2026 09.04
Sedaj dobi vsak šesti pomoč. Z novo vlado je nihče več ne bo dobil. Rabil jo bo pa vsak drugi Slovenec.
Victoria13
20. 05. 2026 09.01
Treba bo delat, ne pa samo čakat kaj bo podarjeno!!!
Hudi časi
20. 05. 2026 09.27
Veliko je takšnih, ki delajo, a vseeno potrebujejo pomoč.
flojdi
20. 05. 2026 14.30
.meni je prvic uspelo it po paket futra ob zaposlenosti.s stasno tezavo
Majzelj
20. 05. 2026 08.57
Arsenović ima pa vedno več...
zmerni pesimist
20. 05. 2026 08.42
To je pač cena svobode
ivan z Doba
20. 05. 2026 08.33
Z vlado ćelavega bo reven vsak drugi prebivalec.😡
Jezna Jasna
20. 05. 2026 09.02
Ampak ne bo dobil nobene pomoči.
Smuuki
20. 05. 2026 08.13
Cel svet nam zavida je kokodakalo iz burek koalicije. Pa nam res? Smilimo se celemu svetu to pa ja
Darko32
19. 05. 2026 21.48
Tudi JANŠA ima zasluge zato.
Hudi časi
19. 05. 2026 20.28
S prihodom nove vlade bo kmalu vsak peti, četrti.
St. Gallen
19. 05. 2026 21.39
Dva koraka v smeri Svice sta ze narejena. Tam je vsak 35ti.....
Smuuki
20. 05. 2026 09.19
Kolikor bo iz tega zakona manj priliva v blagajno x2 znižati izplačila škodljivim nvo jem, zdravim social lenuhom in se besede vrtovca uresničijo. Ob istih davkih se nikomur ki dela nič ne vzame in denar ostaja. Kdor je verjel da bo celo življenje dobival denar v brezdelju se je pač zmotil. Konec uvažanja tuje delovne sile dokler je brezdelni kader na voljo.
Hudi časi
20. 05. 2026 09.30
Res je. Trenutno se nikomur nič ne vzame, razen zimskega regresa 638,86 € na leto. Se bo pa močno zvišala plača tistim, ki imajo zelo visoke plače. Kateri so po vašem škodljivi NVO. Če boste rekli, da 8. marec, najprej poglejte, koliko dobijo denarja iz proračuna (vam namignem? 0€ letno). Žalostno je, da želi nova koalicija omejiti sredstva za NVO. Rdeči križ, hospic, rdeči noski, gasilska društva... Vi bi jim vzeli denar?
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758