Roki za izvedbo referenduma bodo začeli teči natanko 12 let po izbrisu nekaj več kot 18.000 prebivalcev iz registra prebivalcev s stalnim prebivališčem, ki se je zgodil 26. februarja 1992. Z objavo v petkovem v uradnem listu pa je tudi uradno potrjen datum za izvedbo referenduma, ki je po torkovi odločitvi poslancev razpisan za nedeljo, 4. aprila.

O spremembah odloka, s katerimi bi določili nove roke, so poslanci in poslanke sicer odločali že 2. februarja, vendar so spremembe s 35 glasovi proti 31 zavrnili. Koalicijski poslanci, ki so se odločili glasovati proti omenjenemu odloku, pa so bili zato deležni kritike opozicije in tudi predsednika države Janeza Drnovška. V največji vladni stranki LDS kljub temu menijo, da vladna večina z zavrnitvijo ni ravnala protiustavno. Kot je pojasnil izvršni direktor LDS Bogdan Biščak, je namreč odlok o razpisu referenduma že sprejet in velja, državni zbor pa ni določil le rokov za referendumska opravila.
Državni zbor je nato 10. februarja ponovno odločal o spremembah odloka in s 47 glasovi za in dvema proti za dan izvedbe referenduma določil 4. april. Poslanke in poslanci so s tem popravili napako, ki so jo storili pred dobrim tednom, ko so zavrnil spremembe odloka.