
Referenduma o interventnem zakonu, s katerim so zadnje dni grozili policisti, ker so že dlje časa nezadovoljni zaradi svojih plač, ne bo. Tako so se v sindikatu policistov odločili po današnjih razgovorih z Generalno policijsko upravo. Obljubili so jim, da bodo nepravilnosti pri obračunavanju potnih stroškov reševali v posameznih policijskih enotah. Sistemsko pa naj bi obračunavanje potnih stroškov uredili v pol leta po konstituiranju nove vlade.
S sindikatom policistov se je v soboto sestal tudi najverjetnejši mandatar za sestavo vlade Zoran Janković in s pogovori poskušal ustaviti zbiranje podpisov za podpis referenduma o že sprejetem interventnem zakonu. Potem ko je Sindikat policistov Slovenije napovedal zbiranje podpisov za referendum o interventnem zakonu, je usoda zakona, s katerim bi letno prihranili 300 milijonov evrov, visela na nitki, zakon pa s 1. januarjem ne bi stopil v veljavo.
Predlog zakona predvideva zamrznitev socialnih transferjev z izjemo nadomestil za brezposelne za čas pol leta, z nujnimi ukrepi za zajezitev javno finančnega primanjkljaja pa so poleg politike soglašali tudi sindikati, z izjemo sindikata policistov. Slednji so bili še nedavno prepričani, da je zamrznitev napredovanj "nepravična v smislu enakomerne porazdelitve bremena krize med posamezne kategorije javnih uslužbencev". Z zamrznitvijo so po njihovi oceni najbolj prizadeti javni uslužbenci z najmanj delovnega staža ali pa strokovno tehnični delavci, ki imajo že tako ali tako najnižje plače.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.