Organizator kampanje za Leva Krefta ni pravočasno odprl posebnega računa za volilno kampanjo. Sredstva so bila pravilno zbrana, vendar pa sredstva v znesku 2.732.400 tolarjev niso bila pravilno izkazana. Do podcenitve zbranih sredstev v omenjenem znesku je prišlo, ker organizator med zbranimi sredstvi ni izkazal odobrenega popusta za plačilo plakatov. Porabljena sredstva je organizator Kreftove kampanje v poročilu izkazal nepravilno v znesku 2.776.970 tolarjev, nepravilno pa je porabil 63.430 tolarjev.
Predsedniški kandidat France Arhar je nepravilno porabil in izkazal znesek 966.611 tolarjev, kar je skoraj 4,4 odstotka vseh sredstev, tudi denarna sredstva. Računsko sodišče je namreč ugotovilo, da gre za nepravilno porabljena sredstva, namenjena plačilu stroškov zbiranja podpisov, med katerimi največji delež predstavlja plačilo najemnine. Sicer pa je Arhar pravilno zbral sredstva za svojo volilno kampanjo in pravočasno odprl račun zanjo pri NLB.
V nasprotju z Arharjem pa je Anton Bebler 1.854.390 tolarjev izkazal pravilno, težava pa je v tem, da denarja ni pravilno zbral. Stranka upokojencev DeSUS je namreč Beblerju nakazala štiri milijone tolarjev, ki pa presegajo vrednost desetkratne povprečne plače na zaposlenega v Sloveniji. Poleg tega je Bebler porabljena sredstva v znesku 18.490.622 tolarjev izkazal nepravilno, prav tako pa je nekaj več kot dva milijona tolarjev porabil nepravilno.
Največ nepravilnosti pri Beblerju je bilo pri izkazu in porabljenih sredstvih za reprezentanco pred obdobjem volilne kampanje, in sicer v vrednosti 641.346 tolarjev, ter pri storitvah izjav za javnost pred volilno kampanjo v znesku 590.000 tolarjev. Nepravilno izkazana in porabljena sredstva so bila med drugim še za uporabo telefona pred volilno kampanjo v vrednosti 154.444 tolarjev, ter za najemnino, za katero je Bebler že pred kampanjo odštel 60.450 tolarjev.
Pri Zmagu Jelinčiču, ki je posebni račun odprl pravočasno, je računsko sodišče odkrilo najmanj nepravilnosti. Organizator Jelinčičeve kampanje je namreč pravilno zbral in v poročilu pravilno izkazal zbrana sredstva za volilno kampanjo. Porabljena sredstva v znesku 196.932 tolarjev pa je v poročilu izkazal nepravilno, ker je stroške oglaševanja v omenjenem znesku plačal s posebnega računa za lokalne volitve in ne z računa za predsedniške volitve.