Slovenija

Rezanje zaradi stiske?

Ljubljana, 20. 11. 2007 19.43 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Otroci v srednjih šolah so začeli posnemati mladino z zahoda. Zaradi hude osebne stiske se režejo po rokah.

Otroci v naših srednjih šolah so začeli posnemati mladino z zahoda. Zaradi hude osebne stiske se z ostrimi rezili režejo po rokah.

KOMENTARJI (63)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User521544
23. 08. 2010 02.51
-5
ah to počnejo samo tisti ki v življenju niso doživeli nič kar bi jim pokazalo kar pomeni pravi problem ... :) napaka pa je tudi v vzgoji saj otroci niso navajeni reševat svojih problemov saj so jim jih reševali starši zdaj pa smo kjer smo :)
User462169
04. 08. 2010 15.19
-6
vse ki jih poznam da se režejo se režejo zato ker hočejo biti emoji. ne pa zaradi nevem kakše stiske . prav hočejo da znamo da se režejo
User405679
28. 08. 2008 22.29
+1
joo ne . jas sem se rezala na joški pa kajj pa so doma zvedli pa v sql sem mela probleme z pedagoginjo pa too . pa kajj naj :S . zaj pa sem spoznala da sem se za brezveze rezala :S
User405679
28. 08. 2008 22.27
User271730
31. 01. 2008 14.50
-3
bla bla bla bla....ksenija15....vsak ki je nekj že naredu pa se o tem govori bo reku da nihče ne more govort o tem če še ni probal. Tisti ki se samopoškoduje (namerno) je za na kliniko in ni normalen. Pa če si to ti, tvoja sestra, moja mama al pa jst. Noben tak ni normalen. Al je pač to normalno delat??? Se je za uprašat ane
Ksenija zbi?ajnik
12. 01. 2008 18.19
+4
no sm to bom rekla!!nekdo se mal moti....in ni tist ki se samopoškoduje oziroma reže nor! in ni res d je za na kliniko!jst sm se rezala in sm z voljo ozdravela...brez klinike in sicer s pomočjo moje psihologinje in tisti k tega ne preživi in še ni okusu ne more vedet kak to je!!!
User271730
07. 12. 2007 13.27
-1
hehe....no jst tud tebe ;) *:
User291378
01. 12. 2007 20.46
-1
ne da se mi več ;) Ljubim te srček :*
User271730
01. 12. 2007 18.38
-2
christy_ Seveda se nasilje v družini tudi dogaja. Vendar večina takih otrok ne pomisli na kako rezanje. Večina je bolj pametnih in se kljub temu da vejo da so zatirani, da jih nadlegujejo, vseeno ne obupajo tako da bi se odšli rezat. Kdo je močan, kdo ni močan. To pomeni isto kot kdo je pameten in kdo ne. Če si pameten tega ne boš naredil - pomeni da si močan, če si neumen in si misliš da ni drugega izhoda se imaš za nemočnega. Alergija na pršice se ne more primerjati z bolezenskim stanjem ki ga imajo ljudje ki se režejo. To da tebe srbi je bolezenskega izvora alergenov in nima nobene povezave s to stvarjo ki je tukaj. Praskaš se zato ker pač ne moreš zdržat da se nebi. To je drugo. Da in rezanje ni niti malo podobno tvojim opisom alergije. To da jim telesna bolečina prekrije duševno....no to je res, saj če te nekj boli se udari še bolj nekj druzga pa se bo seveda osredotočilo telo na tisto drugo večjo bolj močno bolečino. Seveda pa je to le izhod za zelo neumne ljudi. In ne glede na to kdo to počne je potreben takojšnjega zdravljenja v Norišnici Ljubljana - polje. Lep pozdrav
User291378
29. 11. 2007 22.39
+1
no,kje naj začnem Apocalypse... nimajo vsi takega odnosa s starši, kot ga imaš ti. nekateri zaradi staršev živijo pod velikim prtiskom in imajo veliko problemov prav zaradi njim. tudi starši niso vsi normalni, dorbi in zaščitniški Apocalypse. Nekateri otroke pretepajo, jih martretirajo, da ne omenjam drugih oblik nasilja in spolnega nasilja. Ob pisanju tega komentarja se spominjam knjige "Otrok brez imena", ki je napisana po resnični zgodbi žrtve tretje najhujše zlorabe otroka v Kaliforniji. No,pa da ne bi preveč zašla..imam tudi sama izkušnje, ko sem se poskušala na podoben način maščevati staršem,samo da v mojem primeru govorimo o drogi. No, to je tko...tuki ne moreš govorit o tem kdo je pameten pa kdo ni pametn...tu se gre bolj za to ..kdo je močan in kdo ne. In še nekaj...niti jaz, niti ti ne moreva vedet kaj občutijo, ko se zarežejo... Sj jst mam pa alergijo na pršice pa se praskam, pa mi sede, če se popraskam, ker me tko grozno srbi. Sm mela že dost hude probleme, k sm mela cele narte spraskane do krvi oz mesa... hm, pa se useen nimam za noro glih no... Sam pač tako obupno srbi, da bi člouk znoru.Pa valda se popraskaš... No, to je samo bedn primer,ampak pomojem je rezanje nekaj podobnega v dost hujši obliki. Tisti ki se režejo pravijo, da jim ta telesna bolečina prekrije ..tisto duševno, ki jo čutijo v sebi. S tem ko se zarežejo in si zadajo bolečino, pozabijo na tisto drugo bolečino ki jih muči. Vsaj kolikor jaz vem o tem.....
User271730
27. 11. 2007 18.11
-1
@christy_ Lej stvar je taka...vsak moj prijatelj. Ne mislim tistih ki jih mimobežno poznaš, mislim prijatelja. No vsak moj prijatelj, ki bi se znašel v taki situaciji bi bil deležen moje pomoči. A ne take pomoči da bi njegovo skrivnost držal v sebi. To da sta ji svetovala za psihiatra je pravilna odločitev. Čeprav je čudno, je psihiater vseeno edini ki lahko strokovno pomaga. Pohvale za to stvar ;) Tvoj drug odstavek...vzrok. To da ti je rezanje posledica konflikta s starši...to je pa tko butasto k da bi reku da boš začel se drogirat zato k te je mami nadrla. Ok, če je kak konflikt s starši in v teh letih je pogosto. Pa ne zarad staršev tko ampak zarad mladine, ki čedalje bolj misli da je središče vesolja in da se vse vrti okrog njih in da so oni glavni povsod. In da...najstniki rešujejo te probleme na najrazličnejše načine, eni se opijajo, drugi drogirajo, tretji pač režejo, seveda pa se najde tudi nekaj takih ki so mal bolj pametni in ne počnejo kaj takega. To da karkoli delaš zarad konfliktov s starši je samo posledica tistega kar sem napisal gor. Tretji odstavek....rezanje...je bolezen...seveda da je...bolezen posameznika, in ne vem zakaj nebi smeli obsojati vsakega posameznika ki to počne. Sam to počne, sam se je odločil, noben ga ni v to prisilil, od nobenega se ni nalezel. Bila je čisto njegova odločitev. In tisti ki to počnejo sami vejo kaj počnejo, in sami vejo da je to slabo za njih, vendar pa so tko NEUMNI da ne nehajo. In kot zadnje...ljudje ne rabmo bit v vseh situacijah da govorimo o njih. Npr. prav tako ni prav da nekoga ubiješ če ti ni všeč. Pa nisem bil še v tem položaju, samo lahko trdim vseeno da to ni prav. Prav tako lahko trdim da se režejo tisti posamezniki, ki so neumni, psihično bolni ljudje, kateri mislijo da se jim je v življenju naredilo vse slabo kar se jim lahko zgodi. In v večini primerov so taki primerki tudi razvajenci. Zato christy_ tisti ki se režejo naj se režejo še naprej, škoda da se ne streljajo, če majo pač take bolne, da ko se ranijo da jim da to dober občutek. Tudi serijski morilci majo takrat ko koga ubijejo dober občutek. In zato to delajo. Kdor pa izjavi da se mora rezat ker je besen, ker se tako pomiri, tisti pa se oglasite na LJ Polje. Radi vas bodo sprejeli. Mogoče celo kandidirate za največjega norca. No na koncu bi rad pozdravu še vse mesarje in perutnine ptuj.
User291378
27. 11. 2007 17.09
+1
No, me veseli, da se večina strinja z mano in me razume. Apocalypse: mislim da hudo narobe razmišljaš, ker se ne postaviš v tujo kožo. iz tvojega zornega kota je stvar tako zelo drugačna, da ne razumeš situacije. vrjemi, da je tebi lahko zdj tuki govorit kaj bi mogu kdo naredit. ko pa si ti v tej situaciji, pa stvar sploh ni tako preprosta.poleg tega pa je punca začela hodit k psihiatru, ko sva ji tako svetovala jaz in prav tako njen fant. Psihiater se mi sicer zdi res bedasta rešitev, je pa strokovnjak in takoimenovana strokovna pomoč,ki jo tak človek potrebuje...saj na to vsi ciljate ane....!? Rada pa bi povedala še to, da je pri rezanju verkjetno največkrat vzrok konflikt s starši. Ti naj bi ti nudili neko zavetje, steber na katerega se upreš, ko se ti vse ostalo poruši. in ko enkrat izgubiš to oporo in zaščito pod katero lahko vednoznova pribežiš, potem se karnaenkrat počiutiš osamljenega in izgubljenega, kar je velik problem. najstniki pa to rešujejo na najrazličnejše načine....nekateri se znajdejo, izkopljejo iz tega, drugi pa se trudijo rešiti se iz te zagate na slabši način. rezanje je bolezen, motnja. in za to ne smemo obsojati posameznikov. še manj pa imamo pravico reči da to počnejo neumni in....če citiram: Apocalypse:ˇ"če pa to nardi da si gre pa vrat prerezat pa nj si ga gre " !!! Nwm no...jst mislim da je za nekatere pač težko razumeti nekatere situacije in položaje v katerih se znajdejo ljudje v stiski, če nikoli niso bili v taki situaciji.
User271730
22. 11. 2007 15.36
-1
sam to bom reku...tisti ki nimajo pameti se gredo rezat, gredo delat samomor itd., drugi ki majo pa mal več pameti v glavi pa nikoli ne obupajo, kaj šele da bi šli delat kj tazga. To da rečeš da se morš rezat če si besen...jao kje teb pamet.
User265491
22. 11. 2007 12.43
Ma ja, itak so o vsaki stvari najbolj pametni tisti, ki je niso nikdar niti od daleč povohali..
User292750
22. 11. 2007 12.40
Iz prve roke... Kot je verjetno vsem znano, je večina mladih nora na žuranje ob koncih tedna, občasno pijančevanje in drogiranje, glavna tema pogovora pa so partnerji, avti in nakupovanje. Na žalost ali srečo pa se najdejo tudi izjeme, ki jih skrbi za svojo prihodnost, si želijo poostati intelektualci in so zaskrbljeni nad prihodnostjo našega ljubega planeta, ki ga brezčutno uničujemo. Povsem logično je torej, da taki osebki izpadejo odklonsko; sploh nobene možnosti pa nimajo, če poleg vsega ne ustrezajo lepotnim merilom. V mojem primeru lahko dodam še, da so starši storili nekaj, zaradi česar jim ne morem zaupati nikoli več; hladen odnos do njh pa si zato ralagajo povsem napačno in me kaznujejo za stvari, ki jih nikoli nisem in jih nikoli ne bi storila. Mojih obrazložirtev seveda ne upoštavajo. Ker pa se zavedam, da me vseeno finančno preskrbujejo vem, da jih moram pač prenašati. Tako se v svetu znajdeš popolnoma sam, nikogar ni, na kogar bi se lahko obrnil, vsi te ignorirajo. Ko pa se občasno kdo spravi nate in ga moraš le tiho prenašati, se v tebi nabere bes, ki ga moraš sprostiti. Takrat je psihična bolečina preprosto premočna, da ne bi naredil ničesar. In temu sledi... Vsi vemo kaj. Definitivno v tem ne vidim nikakršnega trenda, če pa nekateri to res počnejo le zato, ker naj bi bilo »in« jih pomilujem. To je stvar, na katero ne moreš biti ponosen. Vse kar lahko narediš je, da se sramuješ in poskušaš pozabiti.
User271730
22. 11. 2007 08.11
@Gen.t če pa to nardi da si gre pa vrat prerezat pa nj si ga gre, takega ki bi to naredil ne boš nikol rešil le s tem da ne boš za njega naredil nič. @mondt lej star sem 23, pa nikol nism šel čez to obdobje, zmeri se mi je zdel neumno oz. sploh nism pomislil na karkol takega, pa vrjem da sem mel kar slabo otroštvo in mladost z dost težkimi in stresnimi časi. Drugačno razmišljanje....ima vsak posameznik. Jst resno upam da se bodo ustrelil taki ki to delajo, ker če majo take prijatelje okoli kokr berem tle ni čudn da ne bodo nikol nehal. Ponavad pr večini stvari ne pomaga da samo gledaš.
User287191
21. 11. 2007 20.45
Stiske so, ampak tisti, ki te stiske zares doživljajo, se ponavadi ne grejo kazat na TV...Na lastne oči sem videla, kako se je deklica hvalila eni drugi deklici iz moje soseske, kako je kul ko imaš brazgotino...Treba je pretehtat, kdaj gre za resno zadevo in kdaj gre za afnanje...Samo to sem hotela povedati.
User265491
21. 11. 2007 20.40
Coccolinetta, ja, saj ane...človek se mora res ubit, da se kdo spomni da mogoče pa le ni šlo samo za dolgočasje, pomanjkanje pozornosti in brezdelje. Aja ne, saj verjetno se je tudi ubil kar iz dolgčasa...
User287191
21. 11. 2007 20.37
Rezanje zaradi stiske? Rezanje zaradi dolgočasja, pomanjkanja pozornosti in brezdelja!
User272674
21. 11. 2007 18.52
hackinto "čez čas pa bo videla kaj je ta prijatelj naredil dobrega za njo." Ta"čez čas" se ponavadi nikoli ne pojavi. Ne vem...zgleda da nisi nikoli bil adolescent,ker se mi zdi,da ne veš,da ima mladina drugačen pogled na svet.Vsi smo šli čez to obdobje..."obdobje ,biti nerazumljen. In vsaka oseba se drugače odzove na take občutke.Pač dandanes je v trendu ta pojav ....na žalost... Ampak to mine in kasneje ostane za spomin le brazgotina na roki.