"Naredite vse, da ohranimo družino, kot jo poznamo. Če bomo morali to braniti na referendumu, vas pozivamo, da se ga množično udeležite in glasujete proti." To je izsek iz drugega dela pastirskega pisma pred postnim časom, ki so ga spisali slovenski škofje, danes pa duhovniki ob nedeljski maši prebrali vernikom.
Celo podporniki družinskega zakonika pravijo, da so takšne pozive pričakovali, svarijo pa pred mešanjem vere in politike.
Verniki pred cerkvijo v Ljubljani so ta poziv sprejeli razlilčno. Ena od anketirank je dejala: "Jaz upam, da bo to vplivalo na vernike." Drugi anketiranec pa pravi: "Pametni ljudje ne poslušajo nikogar."
Čeprav pastirsko pismo poudarja tudi dostojanstvo vsakega človeka, podpornik Gibanja za družinski zakonik Vito Rožej svari, da "ne gre za referendum o naši spolni ali verski usmerjenosti, ampak o našem stališču do človekovih pravic, državljanskih pravic oziroma do naše zasebnosti. Cerkev ima pravico izraziti svoje mnenje, je pa vprašanje, zakaj se v času, ki je namenjen pastorali, posvečajo političnim zadevam."
Kriza, v katero se je ujela tudi cerkev
Pastirsko pismo slovenskih škofov, ki so ga duhovniki brali preteklo nedeljo in danes, največ sicer govori o gospodarski, finančni, socialni in moralni krizi, v katero pa se je ujela tudi cerkev sama. Natančneje močno zadolžena Mariborska nadškofija.
Duhovnik Bogdan Knavs je pred tedni cerkev pozval, naj ne čaka sodnih mlinov, pač sama prevzame svoj del odgovornosti in poskrbi, da bodo zlasti mali delničarji poplačani. Za zdaj so se škofje le opravičili, in sicer v prvem delu pastirskega pisma, ki so ga brali minulo nedeljo.
Pridružite se uradni strani oddaje 24UR na Facebooku s klikom na
KOMENTARJI (2134)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.