"Vse odločitve v tem zavodu, ki bodo padle, bodo padle s konsenzom," je odločen Hojker, ki pravi, da naslednji trije meseci lahko pomenijo veliko ali malo, če pa se bo v tem obdobju nakazala pot v boljše delo, bo izpolnjen njegov cilj. Sicer namerava ljubljanski Klinični center naslednje tri mesece voditi demokratično in ne avtoritativno.
Hojker je pojasnil, da podobno že vodi kliniko za nuklearno medicino v KC, kjer kljub novi funkciji ostaja predstojnik. "Treba je razlikovati med odgovornostjo in vsiljevanjem svojega mnenja," pravi Hojker in dodaja, da se zato pogovarja z različnimi ljudmi, ki pa mu tudi različno svetujejo. Pogovarjal se je že s strokovnim direktorjem KC Zoranom Arnežem, vendar Hojker ni izdal, o čem natančno. Ni še povedal tudi svojega mnenja glede afere o nakupu spornih operacijskih miz, ki so "spodnesle" Rodeta. "Imam mnenje o tem, vendar ga želim korigirati z dejstvi, ki pa jih trenutno še ne poznam," je dejal.
Hojker, ki ga je na funkcijo v. d. generalnega direktorja imenoval na ponedeljkovi seji svet KC, zagotavlja, da v naslednjih treh mesecih javnosti ne bo ničesar skrival. Poudarja, da ni član nobene politične stranke in ne sindikata. Politika ga ne zanima, pa čeprav so ga za v. d. generalnega direktorja predlagali predstavniki ustanovitelja, torej vlada. Prav tako se ne namerava do 13. oktobra prijaviti na razpis za generalnega direktorja KC, pač pa se bo vrnil v kliniko za nuklearno medicino.