Slovenija pričakuje, da bo bližnje članstvo Romunije v Evropski uniji dvostranske odnose in sodelovanje še okrepilo, je na Brdu pri Kranju poudaril slovenski predsednik Janez Drnovšek. Po besedah romunskega predsednika Iona Iliescuja pa je imela Slovenija na poti v EU v primerjavi z Romunijo določeno prednost. Med vsemi državami v regiji je namreč uživala veliko politično stabilnost v teh trinajstih letih samostojnost, je dejal.
K tej politični stabilnosti je prispevalo tudi predsednikovanje Milana Kučana in Drnovškovo vodenje vlade, kar se je odrazilo na uspehu tako gospodarskih reform kot dosežkih na področju gospodarstva in ostalih področjih. To je razvidno tudi iz uspeha, ki ga je Slovenija dosegla z vstopom v EU, je med drugim še dejal romunski predsednik.
V zvezi s stališčem glede Iraka in morebitnega umika romunskih vojakov iz te države je Iliescu pojasnil, da Romunija nima namena to storiti. Po njegovih besedah želi Romunija prispevati k stabilizaciji razmer, zlasti po nedavnem prenosu suverenosti na Iračane, za kar si bi po prizadevala tudi kot predsedujoča Varnostnemu svetu Združenih narodov v obdobju 2004/2005.
Na vprašanje, ali je bil med temami pogovorov tudi položaj madžarske manjšine v obeh državah, pa je Iliescu dejal, da ima Romunija zelo dobre odnose z Madžarsko. Zelo dobro je urejen tudi pravni okvir političnega udejstvovanja predstavnikov madžarske manjšine, vse težave v zvezi s to manjšino pa je Bukarešta reševala odprto in brez problemov. Nedavno sprejeta nova romunska ustava tudi določa, da so vse manjšine v Romuniji predstavljene s poslanci na ravni parlamenta, je še pojasnil.
Sicer sta slovenski in romunski minister za zdravje, Dušan Keber in Ovidiu Branzan, pred tem na Brdu pri Kranju podpisala sporazum o sodelovanju vlad obeh držav na področju zdravstva in medicine.