Po njegovih besedah Slovenija čaka na odločitev VS ZN, ki naj bi preučil ameriško-britansko-španski predlog resolucije, ki odpira pot za uporabo sile proti Iraku, še navaja AFP.
"Če bo VS ZN rekel da, bom priporočil, da tudi mi pozitivno odgovorimo na ameriško prošnjo o tranzitu," je še dejal slovenski premier. Če pa VS ZN omenjene odločitve ne bo sprejel, potem Slovenija ne bo imela podlage za sprejetje odločitve na ameriško prošnjo, je dodal. Podpora v VS ZN je po Ropovih besedah nujna.

Kot ob tem pripominja AFP, je Slovenija tokrat prvič sporočila, da brez odobritve VS ZN ne bo odobrila ameriške prošnje, ki jo je Washington predložil februarja.
Rop je tudi ocenil, da francoski predsednik Jacques Chirac vzhodnoevropskim državam kandidatkam za članstvo v Evropski uniji ne bo več dajal "neprimernih in nedemokratičnih ukorov", ko bodo te države enkrat članice povezave. Rop je prepričan, da bo francoski predsednik po širitvi EU bolj previden v svojih komentarjih o novih državah članicah.
Rop sicer razume, da je bil francoski predsednik zelo živčen in je zato izrekel "neprimerno, neobičajno in nedemokratično izjavo". Obenem je predsednik slovenske vlade poudaril, da ceni to, kar je Chirac storil za mir.