Mednarodna Konvencija o zatiranju financiranja terorizma je imela pred terorističnimi napadi na ZDA 69 podpisnic, pet držav pa jo je ratificiralo. Združeni narodi so ob robu splošne razprave 56. zasedanja generalne skupščine udeležencem dali možnost, da se konvenciji pridružijo in ob Ruplu jo je v teh dneh podpisuje kopica drugih državnikov. Tisti, ki tega ne bodo storili sedaj, bodo imeli priložnost do 31. decembra, potem pa bo konvencija za podpise zaprta. Konvencija prepoveduje zbiranje denarja, če bi se lahko uporabil za teroristična dejanja. Država članica konvencije mora sprejeti ukrepe za zamrznitev, zaplembo, ali zasego vseh sredstev zbranih za financiranje terorističnih dejanj. Posameznike in organizacije, ki se ukvarjajo z zbiranjem takih sredstev pa mora podpisnica preganjati in kaznovati, oziroma jih izročiti drugi državi ter tudi sodelovati z drugimi državami pri preiskavi.
Rupel je včeraj v okviru 56. zasedanja Generalne skupščine ZN opravil tudi prva dvostranska srečanja. Srečal se je z maroškim kolegom Mohamedom Bemaišo, sodeloval pa je tudi v pogovorih predsednika republike Milana Kučana z generalnim sekretarjem ZN Kofijem Annanom in predsednikom generalne skupščine Han Seung Soojem.
Z maroškim zunanjim ministrom sta govorila o Ruplovem obisku Maroka v začetku prihodnjega leta, o razmerah na Bližnjem vzhodu, dvostranskih odnosih ter sredozemskem sodelovanju. Maroko vidi v Sloveniji možnost za vez s Srednjo Evropo, kar bi se lahko nadaljevalo tudi, ko bo Slovenija članica Evropske unije.