V liberalni demokraciji pisma Dimitrija Rupla, v katerem se ta retorično vprašuje, kdo se želi za vsako ceno znebiti zunanjega ministra in edinega člana vlade, ki je bil nekoč član Demosa, najprej niso želeli komentirati.
"Morda vas bo moj odgovor razočaral, vendar tega ne komentiram," je dejal izvršni direktor LDS. "Sicer jaz ne želim komentirati osebnih pisem, vsak lahko piše, kar misli, je pa mogoče to res, da tisti, ki jih ni več v vladi iz tistega časa, želijo še zadnjega potegniti iz vlade. Mogoče je to odgovor na tisto, kar je komentiral gospod Janša. Mogoče mu oni pomagajo to početi," je na današnji tiskovni konferenci razmišljal vodja poslanske skupine LDS Tone Anderlič.
Naj spomnimo, Janez Janša je včeraj dejal, da se Dimitriju Ruplu dogaja tisto, kar se je njemu zgodilo leta 1994. "Tudi formula je enaka: najprej diskreditacija, potem pa politična likvidacija. Mislim, da so tudi botri isti," je včeraj dejal Janša. Ali tako misli tudi Dimitrij Rupel, Tone Anderlič in Bogdan Biščak danes nista mogla dogovoriti.
V stranki Ruplovih besed, namenjenih generalni državni tožilki Cerarjevi in direktorju urada za preprečevanje korupcije Penku niso razumeli kot da nimata pravice preiskovati članov vlade. "Tega jaz v tem pismu nisem prebral, prav gotovo pa tako stališče nima nobene podlage v našem pravnem sistemu, " je dejal Biščak.
Na vprašanje, kaj natančno je mislil zunanji minister, pa je izvršni direktor LDS odgovoril: "To morate njega vprašati, če je bilo tako mišljeno. Rekel sem, da ne bomo komentirali njegovih izjav. Prav gotovo pa lahko vsi v LDS-u rečemo, da se s tem, ko je bil nekdo postavljen od vlade, ne neha njegova obveznost, da dela po zakonu
V stranki tudi niso znali odgovoriti ali bo Dimitrij Rupel nosilec liste za evropske volitve. "Da bi prišli do liste, smo še daleč," je dejal Biščak. Prav tako pa ni jasno, ali bo v vladi vse ostalo po starem, saj Biščak pravi, da je to vprašanje za predsednika vlade.
Na današnji seji vlade primera niso omenjali, tudi predsednik vlade Anton Rop zadeve ni želel komentirati, zanesljivi viri v vladi pa trdijo, da ima Dimitrij Rupel podporo predsednika vlade, ki verjame v dobre namene Rupla pri ustanovitvi diplomatske akademije.