Slovenija

S 25- na 10- in celo petodstotno obdavčitev. Bo to znižalo najemnine?

Ljubljana, 18. 05. 2026 20.01 pred 23 dnevi 1 min branja 28

Davek na nepremičnine

Eden od ukrepov interventnega zakona je tudi znižanje obdavčitve za oddajanje nepremičnin z zdajšnjih 25 na 15 odstotkov oziroma na pet odstotkov, če bodo najemodajalci nepremičnine oddajali mladim in mladim družinam. Gre za ukrep družinske politike, z njim želimo spodbuditi dolgoročno oddajanje, pravijo predlagatelji. Pa bodo nižji davki res prinesli tudi nižje najemnine?

  • naslovnica   junij
  • Prenosna klimatska naprava
  • Balkonsko pohištvo
  • Žar na oglje
  • Ventilator
  • Sup
  • Robotska kosilnica
  • Plinski žar
  • Montažni bazen
  • Masažni bazen
  • Lounge pohištvo Deia
  • Inverterska klimatska naprava
KOMENTARJI28

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Gologuzanac
19. 05. 2026 12.43
Mogoče celo po dolgem času razmišljam ,da oddam stanovanje . Prej se ni isplačalo
Mukec
19. 05. 2026 12.22
Seveda da bo..... Hahaha.
Smuuki
19. 05. 2026 10.07
Mene pa zanima kako je z davkom na darila? A vsi ti prejemniki podarjenega denarja brez da bi zanj s prtov mignili plačajo 25% ddv? Social turisti, social transferji, nvo ji. Zakaj to ne velja za vse?
Mihac27
19. 05. 2026 09.02
Zakaj bi, če stanovanj tako ni na voljo. Pa sem v najemu. Mogoče se komu ne bo povišala za 1 leto.
Groucho Marx
18. 05. 2026 21.59
Samo skrajni lewaci menijo, da 100% višji davek prinese tudi 100% harač.
slayer2
18. 05. 2026 21.58
NE,ker pohlep ne pozna meje!!!
mptour
18. 05. 2026 21.44
Samo naivni domobranci verjamejo, da bo nižji DDV prinesel pocenitve. Samo večji delež za kapitaliste.
Holy50
18. 05. 2026 21.40
Samo naivnež in nevednež verjame, da bodo najemnine nižje.
Pajo_36
18. 05. 2026 21.42
Itak da ne bojo. Pa tud folk, če do sedaj ni prijavljal, kot bi moral, tud zarad ene olajšave davčne ne bo. Bo pač dajal manj davka ane.
Pajo_36
18. 05. 2026 21.39
Se strinjam s tem. Ampak seveda spet površnost. Naredite točne registre najemnih stanovanj, koliko so najemnine in od tega davek. Ne mi s tem, 200 na pogodbo, 500 na roke. Tudi ves odnos med strankama, ne more najemodajalec biti notri in ne plačevat ! NAjemnine se ne bodo znižale., ker nimamo določene z višino kot nekje v Avstriji, tudi folk en bo prijavljal večje zneske, če tega ne boste nadzorovali. Evo stevo prva točko sive ekonomije maš napisano. Naslednej so pa kešarji in s.p.-ji, ane recimo, ampak ajaaa sej vi jih branite k to delajo.
Johnny Depp
18. 05. 2026 21.39
Jaz še zdaj ne vem čisto točno ali ta zakon zdaj že velja ali ne?
Ula_
18. 05. 2026 21.11
Najemnim verjetno res ne se bo pa za 5% marsikdo vprašal ali se plača oddajat na črno in posledično se jih bo več odločilo najem prijaviti kar je boljše za vse - najemojemalca, država in najemodajalca. 25% je oderuštvo.
Omreznina2024
18. 05. 2026 21.11
Banderosi so takoj prve dni vladanja dvignili iz 15 na 25 %, s tem bi samo popravili kar so nekoreltno polnili svoje žepe. ( Photo pube )
kakorkoliže
18. 05. 2026 21.04
Ne bo znižalo najemnin, zakaj jih bi, razliko bodo pobrali najemodajalci.
Victoria13
18. 05. 2026 21.03
15% davek za oddajo v najem je bil že prej, dokler ga ni Golob leta 2022 že prvi teden vladanja dvignil na 25%!
piu
18. 05. 2026 20.52
Genialna Janezova ideja..... Tako se bo pobralo več davka...
piu
18. 05. 2026 21.35
greš delat ali greš domov?
kakorkoliže
18. 05. 2026 21.39
Eni ste res prešpricali matematiko. Znižaš davke in se pobere več denarja od davkov???
Groucho Marx
18. 05. 2026 21.49
Seveda je to možno. V nasprotju z matematiko lewacov, ki zmotno pravi, da 100% višji davki prinesejo 100% višji harač.
zibertmi
18. 05. 2026 20.38
in zmanjšanjem davkov bo manj denarja v blagajni,manjše bodo plače v javnih službah,pomagali bomo z zujfom 2 upokojenci-pokojnine niso socialna pomoč,to je zaslužen denar preko 40 let dela.janez naj vzame sebi
Groucho Marx
18. 05. 2026 21.33
Ko lewacu omeniš 'nižji davki', je kot da bi vampirja namazal s česnom.
Groucho Marx
18. 05. 2026 21.34
Lewaci še niso slišali za Lafferjevo krivuljo.
Groucho Marx
18. 05. 2026 21.39
Naš žibert pravi, da dajmo povišat davke za 100%, pa se bo naharačilo za 100% več. No, ne bo se.
Optimisty
18. 05. 2026 20.35
eh kakšni naivneži...najemnine bodo ostale popolnoma enake kvečjemu večje!
Verus
18. 05. 2026 20.09
Ne bo, ker se oddaja na črno, najemnik pa ne sme pisnit, da bi prijavo, ker se lahko poslovi od stanovanja!
Verus
18. 05. 2026 20.11
Še enkrat, kot tolikokrat poprej - Balkanski narodi so polni sadizma, Slovenci toliko bolj, ker je prisoten še sindrom malega naroda, zato se "podira rekorde" v igranju harmonike in največjem knedlu ipd. nebuloze, kulture ni, bolj iščeš pravico in resnico, več težav imaš
Victoria13
18. 05. 2026 21.23
Najemnik bi moral prijaviti pogodbo o najemu na Furs in plačati najemnino samo toliko kot je v pogodbi! Najemodajalca, ki ne prijavi koliko denarja je prejel od oddajanja v najem kaznovati s 3x zneskom, ki jo je prejel od oddajanja.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1758