
Zaradi različnih kmetijskih opravil v naravnem okolju v spomladanskem času je v cestnem prometu in drugih površinah tudi večje število voznikov traktorjev in delovnih strojev.
Policija voznike traktorjev v cestnem prometu obravnavajo kot udeležence ali celo povzročitelje prometnih nesreč zaradi različnih vzrokov (vožnja pod vplivom alkohola, neustrezna oprema traktorja in priklopnika, nepravilna razvrščanja in zavijanja v levo, nepravilni prevoz oseb).
Poleg nesreč v cestnem prometu pa so vozniki traktorjev in delovnih strojev pogosto udeleženi v nesrečah in drugih dogodkih pri delu na različnih kmetijskih površinah. Tudi te nesreče se zgodijo zaradi različnih vzrokov - od vožnje pod vplivom alkohola do neustrezne opreme traktorja, so zapisali na Policijski upravi Nova Gorica.

Na PU Nova Gorica vse voznike traktorjev spominjajo na zakonska določila, ki opredeljujejo, da morajo imeti traktorji zunaj cestnega prometa pri opravljanju kmetijskih in gozdarskih del varnostno kabino ali lok in druge brezhibne predpisane dele. Če so na traktorju vgrajeni varnostni pasovi, morajo biti voznik in potniki pripeti, kot je predpisano.
Prav tako je dovoljeno prevažati osebe na traktorju in delovnem stroju le v skladu z veljavno zakonodajo. Na traktorskem priključku, na priključku delovnega stroja ali motokultivatorja ni dovoljeno prevažati oseb. Otrok, mlajši od enega leta in pol, pa se na traktorju ali na delovnem stroju ne sme prevažati.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.