Slovenija

Salonitu dovoljenje za sežig odpadkov

Anhovo, 24. 11. 2001 00.00 1 min branja 0

Salonit Anhovo

Ministrstvo za okolje in prostor je ponovno izdalo dovoljenje Salonitu za uporabo odpadkov kot sekundarnih energentov. Nad odločitvijo ministrstva so ogorčeni pobudniki spomladanskega referenduma, člani društva Skalnik.

Salonit Anhovo
Salonit Anhovo
FOTO: 24ur.com

Po mnenju predsednika društva, Iva Hvalice, je odločitev politično nekoristna. V društvu so namreč prepričani, da Salonit potrebuje lokacijsko dovoljenje za spremembo namembnosti preden začne s sežigom. V Salonitu in občini Kanal potekajo pogajanja za podpis sporazuma. Na občini menijo, da je lahko odločitev Ministrstva za okolje in prostor resna ovira nadaljnjim pogovorom. V podjetju pa si želijo, da izdaja dovoljenja tega procesa ne bi ogrozila.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763