Slovenija

SDS za odvezo molčečnosti

Ljubljana, 27. 10. 2003 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Trije poslanci SDS so na premiera Ropa naslovili javni poziv, v katerem ga pozivajo, da vlada zaradi pričanja pred parlamentarno komisijo, ki preiskuje ozadje napada na novinarja Mira Petka, nekdanjega uslužbenca NKBM Bogdana Ribiča odveže molčečnosti.

Bogdan Ribič, nekdanji uslužbenec Nove KBM, ki je prijavil pranje denarja, je za »nagrado« dobil delovno knjižico
Bogdan Ribič, nekdanji uslužbenec Nove KBM, ki je prijavil pranje denarja, je za »nagrado« dobil delovno knjižico FOTO: Dare Čekeliš

Bogdan Ribič, nekdanji uslužbenec Nove KBM, ki je nazadnje pričal pred preiskovalno komisijo v primeru napada na novinarja Petka, je opozarjal na nepravilnosti v poslovanju koroške podružnice Nove KBM. O teh nepravilnostih je pisal tudi Večerov novinar. Ribič se počuti zelo ogroženega in si ne upa pričati pred preiskovalno komisijo. "Čeprav je deloval zakonito, je srhljivo za stanje pravne države v Sloveniji," je za 24ur povedal poslanec SDS Jožef Jerovšek. "Menimo, da je država kot lastnica NKBM tista, ki mora dati odvezo molčečnosti in zagotoviti, da bo resnica prišla na dan. Od tega je odvisna svoboda javne besede in novinarjev, boj proti korupciji in stanje demokracije v Sloveniji," še meni Jerovšek.