Do takrat državno pravobranilstvo ne bo sprejemalo novih zahtevkov.
110 zahtevkov, ki so jih vlagatelji poslali po 7. juniju, bo državno pravobranilstvo najverjetneje zavrnilo. A tega na ministrstvu za informacijsko družbo ne vedo zagotovo.
Mojca Jarc iz ministrstva je pojasnila, da v tej fazi zadeve operacionalizirajo. "To je pač tehnikalija, ki ni bila predvidena in bomo skupaj našli rešitev.", dodaja. A dejstvo, da imajo upravičenci težave pri pridobivanju dokumentacije in da bi bilo dobro rok podaljšati, je bilo verjetno znano že pred iztekom roka. Jozsef Györkös iz ministrstva za informacijsko družbo pravi: "Lahko temu rečemo tudi, da smo se zmotili morda pri roku, predvsem je šlo za objektivne okoliščine, ki so se pokazale kasneje."
Združenje vlagateljev, ki je sicer predlagalo podaljšanje, medtem vztraja pri tem, da ga ni smiselno podaljšati za pol leta. Györkös pravi, da je ministstvo nad argumetnom združenja začudeno. "Ker če nihče v tem času ničesar ne zgubi, dobi pa nove možnosti resnično ne vem zakaj je to slabo," pravi.
A glede na to, da se bodo kmalu začele počitnice, bodo zamudniki zahtevke lahko začeli vlagati šele septembra. Tako da so rok v bistvu podaljšali le za tri mesece, razlagajo na ministrstvu. Torej do začetka decembra. No, država bo okoli 20 milijard tolarjev preplačanih vlaganj v telefonijo začela vračati leto ali dve po prodaji večinskega deleža v Telekomu. To naj bi se po zadnjih napovedih zgodilo po letu 2005.