Po poročanju Dela, se je Fajonova že zanimala glede postopkov o ponovni zaposlitvi, vendar tega še ni sprožila. V njenem primeru so obveznosti in pravice iz delovnega razmerja na RTV Slovenija v mirovanju, podobno kot pri Mojci Šetinc Pašek, nekdanji poslanki in novinarki TV Slovenija, ki se je vrnila na mesto novinarke.

"V zvezi z vprašanjem o Tanji Fajon pojasnjujemo, da se za osebe, ki so med opravljanjem poslanske oziroma ministrske funkcije imele mirujočo pogodbo o zaposlitvi, uporabljajo določbe Zakona o poslancih. Zakon v 37. členu določa, da ima poslanec po prenehanju mandata pravico, da se v treh mesecih vrne na delo. Določbe tega zakona se smiselno uporabljajo tudi za ministre," so na RTV pojasnili za Delo.

























































