
Predsednik Danilo Türk je s soprogo Barbaro Miklič Türk v Vili Podrožnik ob zaključku natečaja Naj prostovoljka / Naj prostovoljec / Naj prostovoljski projekt 2007 pripravil sprejem za prostovoljce.
Ob tem je spregovoril o pomenu 'tega plemenitega dela'. Kot je poudaril Türk, ne gre za izkazovanje, pač pa za izraz osebnih vrlin in čuta, ki so ga nekateri sposobni udejaniti z različnimi aktivnostmi. “Dela, ki ga opravite, se ne da meriti z običajnimi merili. Gre za plemenitost, ki je nekaterim bolj razumljiva in sprejemljiva kot drugim,” je dejal Türk. Ob tem se je predsednik spomnil dolge tradicije slovenskega prostovoljstva, ki se pokaže v najtežjih trenutkih. Tako je bilo tudi v obdobju vojn ob razpadu nekdanje Jugoslavije, 'ko smo ravno s pomočjo prostovoljstva razvili oblike pomoči za begunce in druge, ki so ušli vojnim grozotam'.
Na letošnji natečaj se je sicer odzvalo 117 organizacij, ki so prijavile 111 posameznikov in 43 projektov. Tri nazive Naj prostovoljka, tri nazive Naj prostovoljec, naziv Naj prostovoljski projekt in še tri posebna priznanja je poleg predsednika republike podelila tudi ministrica za delo, družino in socialne zadeve Marjeta Cotman. Po njenih besedah se zdi, da čas, v katerem živimo, ni najbolj naklonjen prostovoljstvu. "Tisti posamezniki in organizacije, ki ste danes prejeli priznanja, dokazujete, da temu ni tako," je poudarila ministrica.
Cotmanova je sicer podelila posebno priznanje Francki Smrekar, Dušanu Flisarju in Društvu informacijski center Legebitra ter priznanja naj prostovoljkam in prostovoljcem 2007 v treh starostnih kategorijah Nuši Tojnko, Mihu Brkinjaču, Darji Potočnik, Blažu Šelekarju, Mariji Cehner in Marjanu Pintariču. Türk pa je podelil priznanje Krajevni organizaciji Rdečega križa Skoke za naj prostovoljski projekt 2007.

KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.