Kot napovedujejo stališča nekaterih članov, se bo sprememb lotila premišljeno in zadržano. Predsednik strokovne skupine Marko Kranjec se strinja s kritiko o prepozno sprejetih podzakonskih aktih. "Ne strinjam pa se, da je sedanja zakonodaja sprejeta tako, da bo to katastrofa za Slovenijo. Moje mnenje je, da se trenutno oglašajo tisti, ki so izgubili z novo davčno zakonodajo številne ugodnosti, ki so jih do sedaj uživali," je povedal Kranjec. O teh zahtevah ne namerava resno razpravljati. "Možno se je pa pogajati o spremembah, ki so strokovno slabe, o spremembah, ki bodo zasledovale razvojne slovenske cilje," je dodal. Kot primer je navedel cedularno obdavčitev dohodkov od kapitala, dividend obresti kapitalskih dobičkov.
Član skupine Mitja čok, ki prav tako pričakuje predvsem spremembe v smeri izpopolnitve sedanjega davčnega sistema, meni, da bi bilo verjetno smiselno, da tudi Slovenija sledi zgledu zahodnih držav, kjer ravno zaradi ohranjanja davčne baze v domači državi uvajajo cedularno obdavčitev za dohodke iz kapitala.
Nasproti 'evropskemu' davčnemu sistemu
Andrej Šircelj pa napoveduje, da se bodo zavzemali za to, da bo naš davčni sistem postal čim bolj konkurenčen v primerjavi z ostalimi davčnimi sistemi, predvsem v državah EU, da bo postal transparenten, enostaven in da bodo imeli davčni zavezanci večjo pravno varnost. Pred tem pričakuje še analizo sedanjega sistema in postavitev okvirov za delovanje skupine.