Kolikor je sam lahko ugotovil, odkar je prevzel ministrstvo, je šlo za korektno sodelovanje in ameriška stran na to nima pripomb. Tudi zakonska podlaga za to je obstajala. Šlo je za običajno sodelovanje držav članic zveze NATO in partnerskih držav pri skupnem projektu, ki se imenuje stabilnost v tem delu Evrope, je povedal obrambni minister.
Janša je še povedal, da načelnik generalštaba ostaja, normalno bo delal tudi v prihodnje. Menjave bodo na ravni državnih sekretarjev, toda ne pri vseh.
Janša je še menil, da bo v tej zgodbi novinar zelo malo kriv. Postopek tudi ni uperjen proti novinarju ali uredništvu. Iskalo se je dokaze, na podlagi katerih se je ugotovilo, od kod v ministrstvu je bil ta dokument odtujen in kdo je to storil.
V zgodbi, ki jo je v Večeru obelodanil Blaž Zgaga sicer ne gre za sodelovanje s celotnim Natom, temveč zgolj z eno njegovo članico, slovensko približevanje Natu pa bi se utegnilo upočasniti.
Po ugotovitvah predstojnika katedre za obramboslovje na Fakulteti za družbene vede dr. Antona Beblerja, je sodelovanje med vojaškimi obveščevalnimi službami članic Nata pravilo in ne izjema. Slovenija sicer še ni v Natu, a če se hoče včlaniti vanj, bi bilo koristno, če bi že zdaj spoštovala Natova pravila igre. Med njimi pa zagotovo ni zapovedano razkrivanje agentov tajnim službam drugih članic.
Bebler še zagotavlja, da je sodelovanje med slovensko in ameriško vojaško obveščevalno službo urejeno s sporazumom med Slovenijo in Natom.
Za dvig verodostojnosti pa je Slavko Debelak ravno danes predstavil zakon o tajnih podatkih, ki naj bi preprečil odtekanje zaupnih dokumentov v javnost.