Zavod K4 bo plačal kazen v višini 300.000 tolarjev, direktor zavoda 100.000 tolarjev. Če bodo znesek poravnali v osmih dneh, bo kazen za dvesto tisočakov nižja. V celoti pa bo treba plačati 93.000 tolarjev za dezinsekcijo oziroma razkuževanje prostorov bivših grajskih ječ, za testiranje komarjev predvidoma 10 tisočakov. Račun je izstavil tudi festival Ljubljana, 90.000 tolarjev, za izpad prometa v času, ko je bil ljubljanski grad zaradi incidenta zaprt. Skupaj slabih 400 tisočakov.

Samo Klemenčič, vodja festivala Break 2.2 meni, da je težko postaviti ceno umetnosti. "Če pogledamo z drugega vidika, na primer koliko stanejo objave reklame na TV ali pa reklamni oglasi v časopisih in revijah, je potem to relativno poceni," pravi Klemenčič.
Smisel projekta ni bil povzročanje strahu, temveč predvsem osveščanje ljudi o nevarnostih aidsa in o možnih načinih prenosa virusa HIV, poudarjajo organizatorji. Izkazalo pa se je, da je javnost glede takšnih tem precej občutljiva. A namen festivala je uspel, udeležba je bila dobra. Prav ljubljanski dogodek je povzročil veliko zanimanja v tujini, ne le z objavami na internetnih straneh, temveč tudi v znanstvenih revijah. "Navajajo nas v različnih turističnih vodnikih, tudi umetnostnih enciklopedijah, likovnih akademijah po svetu, itd. Dejansko se je festival zelo uveljavil že lani, letos pa še toliko bolj," pravi Klemenčič.
Organi pregona so ukrepali, umetnik pa je že ob prvem srečanju z novinarji poudaril, da je bilo vse le del predstave. Umetnost očitno res ne pozna meja. Če bi se na festival s podobno idejo prihodnje leto prijavil še kdo, bi organizatorji, pravijo, ravnali povsem enako.