Skok na Lauberhornu bo lažji

Wengen, 16. 10. 2008 16.12 |

Ciljni skok na legendarni smukaški progi Lauberhorn v Wengnu bo zaradi varnosti poslej nekoliko lažji.

Po besedah prirediteljev tekme svetovnega pokala je Mednarodna smučarska zveza (FIS) zahtevala, da progo nekoliko spremenijo. Na omenjenem skoku, ki sledi težavnemu dvojnemu zavoju, je Avstrijec Gernot Reinstadler leta 1991 izgubil življenje. Omenjeni smuk na švicarskem prizorišču velja za enega najzahtevnejših v svetovnem pokalu. V preteklosti je bil prizorišče številnih nesreč, Reinstadler pa je na tem mestu po ponesrečenem skoku izgubil življenje.

Andrej Jerman med lanskoletnim nastopom v Wengnu.
Andrej Jerman med lanskoletnim nastopom v Wengnu. FOTO: Reuters

"Skok sledi povsem na koncu in večina smukačev na tem mestu nima več moči za obvladovanje smuči," je dejal podpredsednik organizacijskega odbora Fredy Fuchs. Prireditelji bodo zato za spremembo skoka vložili 130.000 evrov, med drugim bodo odstranili 2500 kubičnih metrov zemlje in 800 kvadratnih metrov gozda. Od spremenjenega skoka bodo imeli več tudi gledalci, ki bodo zdaj dogajanje bolje videli.