Prav zato se tisti, ki orožje legalno posedujejo in ga uporabljajo za športno streljanje ali pa so zbiratelji, razburjajo nad načrtovano evropsko orožarsko direktivo, za katero se bojijo, da bo namesto črnega trga omejila njih in ob tem še prispevala k porastu črnega trga.
V Sloveniji se je lani s strelnim orožjem zgodilo 220 kaznivih dejanj. Med legalnim orožjem je stanje takšno: skoraj 41.000 fizičnih oseb ima nekaj manj kot 132.000 kosov orožja, za katere imajo izdane orožne listine. Od tega je za več kot 27.000 kosov izdano dovoljenje za posest, za 14.000 dovoljenje za zbiranje, za 88.000 orožni list, za 2000 kosov priglasitveni list.
Kako je to orožje shranjeno in kje, kdo ga ima in zakaj, kaj počnejo z njim ... jutri zvečer v rubriki 24UR Inšpektor. Novinarka Staša Lozar je preučila, kaj so dejanski problemi z orožjem pri nas. Vsekakor rigorozne uredbe, ki bi zmogla in znala stopiti na prste tistim, ki orožje prodajajo in kupujejo na črnem trgu, trenutno ni na vidiku. In prav lahko se zgodi, da bodo na koncu omejevani le tisti, ki orožje posedujejo legalno, medtem ko bo črni trg še naprej cvetel.
Pri nas morajo vsi strelci v postopku pridobivanja listin za rokovanje z orožjem opraviti zdravniški pregled. A zanimivo je, da ko enkrat pri nas orožje poseduješ legalno, te nihče več ne preverja, ali si sposoben za rokovanje z njim. Celo več: nekateri, ki orožje posedujejo legalno, priznavajo, da se v vsakdanjem življenju izogibajo konfliktom in nočejo priznati duševnih težav, če jih imajo, da ne bi imeli težav in da jim ne bi slučajno kdo želel odvzeti orožja.
Afere, črni trg, legalno orožje ... pa težave zbirateljev, športnih strelcev, lovcev ... jutri zvečer v 24UR Inšpektor.

KOMENTARJI (157)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.