Slovenija

Slovenci med elito

Chicago, 12. 07. 2000 16.42 1 min branja 0

image (28)

Zadnji trendi v svetu kažejo, da smo Slovenci na področju bančništva kar v elitni družbi. Slovenske banke so namreč že pričele ponujati storitve elektronskega bančništva preko mobilnih telefonov (s pomočjo WAP-a) in se s tem pridružile zahodnim inovatorjem. Trendi v ZDA kažejo, da so se banke svetovne gospodarske velesile odločile svojim klientom ponuditi mobilno bančništvo letos poleti. Prva banka v ZDA, ki je to storitev omogočila svojim strankam, je čikaška banka Harris Bancorp Inc., ki je to storila ta teden. Podobne poteze so že najavile ostale ameriške banke, ta trend pa so sprožili računalniški analitiki, ki napovedujejo, da bo v naslednjih nekaj letih število uporabnikov bančnih storitev preko WAP-a precej večje kot tistih, ki bodo do svojih računov dostopili preko osebnega računalnika.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763