Omenjeni delež prebivalstva, ki bi glasoval za članstvo v EU, vključuje tako tiste anketirance, ki bi zanesljivo podprli članstvo države v uniji, kot tiste ki bi verjetno glasovali za članstvo. Proti pristopu bi zanesljivo oziroma verjetno glasovalo 22,5 odstotkov vprašanih. Še vedno neopredeljenih o tem vprašanju je 21,3 odstotka vprašanih, rezultati pa kažejo tudi na to, da med neopredeljenimi prevladujejo tisti, ki članstvu Slovenije v EU niso naklonjeni.
1123 anketirancev je odgovarjalo tudi na vprašanje o prihodnosti Evropske unije. Največ jih meni, da se bo EU ohranila, vendar bodo odnosi med članicami konfliktni (36 odstotkov), 26 odstotkov vprašanih meni, da se bo EU uspešno razvijala, 11 odstotkov vprašanih pa pričakuje razpad EU, sta na predstavitvi rezultatov povedala dr. Samo Uhan in dr. Mitjo Hafnerjem Finkom iz Centra za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij pri FDV.
Na centru so predstavili tudi stališča Slovencev o pridruževanju zvezi Nato. Po rezultatih raziskave, ki so jih sicer predstavili že v avgustu, bi na referendumu o vstopu Slovenije v Nato za vstop zanesljivo oziroma verjetno glasovalo 42,4 odstotka vprašanih, proti pa bi zanesljivo oziroma verjetno glasovalo 31,5 odstotka. 26,2 odstotka vprašanih ostaja glede vstopa naše države v Nato neopredeljenih.