Neznanec je vrgel doma izdelano granato na avtobus, eksploziv pa je razneslo v zraku, medtem ko so turisti stopali iz avtobusa. 12 ljudi, med njimi tudi slovenski turist, se je poškodovalo z drobci stekla v eksploziji razbitih šip. Predstavnik pakistanske oblasti je dejal, da so bile poškodbe manjše in so že vsi zapustili bolnišnico.
"Nenadoma smo zaslišali glasen pok, eksplozijo. Videla sem samo ogenj in oblak prahu. Ljudje so kričali in jokali. Nato sem zagledala okrvavljena človeka, ki sta ležala na tleh. Vprašala sem, kaj se je zgodilo, a nihče ni vedel ničesar. Ranjene smo nato s tremi taksiji odpeljali v bolnišnico," je dejala vodnica Rita Mihajlovič, ki nam je tudi zagotovila, da se počutijo dobro in da potrebujejo počitek. Nikakor pa nas ni hotela povezati s slovenskim turistom.
Slovensko zunanje ministrstvo (MZZ) je že sinoči potrdilo, da je med ranjenimi turisti tudi slovenski državljan, ki je lažje poškodovan. MZZ je prek slovenskega veleposlaništva v Teheranu, ki je pristojno tudi za Pakistan, v stiku s slovenskim državljanom, ki je že zapustil bolnišnico in se nahaja v hotelu. Kot so še povedali na MZZ, je slovenski državljan veleposlaništvu v Teheranu zagotovil, da se glede na okoliščine počuti dobro.
Napad bi lahko imel verski motiv
Pakistanska policija dan po napadu na turiste išče njihovega turističnega vodiča, ki je izginil malo po eksploziji. Oblasti ne izključujejo možnosti, da so bile v napad vpletene nekatere skrajne verske skupine. Po podatkih nemškega časnika Bild am Sonntag, ki se sklicuje na predstavnika policije v Mansehri, pa bi bil lahko napad uperjen proti nemškim turistom.
Območje okoli ostanka budističnega templja Ašok, blizu mesta Mansehra, približno 145 kilometrov severno od prestolnice Islamabad, velja za nevarno, zato morajo tujci za potovanje v ta del države pridobiti posebno dovoljenje policije. To je sicer že četrti napad na tuje turiste v Pakistanu letos.